Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

SOSYAL PLATFORM

Miniklere masal terapisi

İlimizde 55. Kütüphane Haftası tüm hızıyla devam ediyor

27 Mart 2019 Saat: 15:25
Miniklere masal terapisi
Miniklere masal terapisi

Etkinlikler kapsamında minik öğrencilerinde unutulmadığı programda; Psikolog Zeynep Doğanay, Özel Tuncay Emir Anaokulu öğrencileriyle buluşarak onlarla masal terapisi gerçekleştirdi. İlk olarak Ozan Şahin tarafından slayt eşliğinde ‘Mor Gergedan’ adlı masal okundu. Anlatılanları pür dikkatle dinleyen miniklerin heyecanı ise gözlerden kaçmadı.

Psikolog Zeynep Doğanay, 5 yaş gurubu öğrencilerine dinledikleri masal ile kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Çocukların yanıtları üzerine onlara masalla ilgili düşünce ve hafızalarında kalanları bir kağıda çizmelerini istedi. Her minik masalla ilgili hafızasında kalanları kağıda aktardı. Oldukça başarılı geçen eğitim sonrası bir değerlendirme yapan Zeynep Doğanay özetle şunları söyledi:

“Çocuklar hatta yetişkinler üzerinde oldukça etkili olan bu terapi sayesinde çocukların resme aktardıklarıyla karakter analizi yapıyoruz. Onların kişisel özelliklerini görüyoruz.  Hangi yönde yetenekli olduklarını fark ediyoruz. Ayrıca bu çalışmayla kas ve motor gelişimine de katkı sağlıyoruz. Dalgınlık, dikkat eksikliği gibi konular ve dijital aletlere bağımlılıklarda ortaya rahatça çıkıyor”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑