‘Adaletin katili mülakat yine sahnede’

22 Haziran 2018 Saat: 16:40
‘Adaletin katili mülakat yine sahnede’
MEB’in geçtiğimiz gün çıkardığı yönetici atama yönetmeliğini eleştiren Şanlı, “Mülakat inadından vazgeçin, ah alıyorsunuz” diye sitem etti

Ayşe AYDIN - Yönetici atama yönetmeliği ile ilgili açıklama yapan TES Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı ateş ü-püskürdü. Öğretmenlere yönelik mülakat sistemi eleştiren Şanlı bu konuda ile ilgili demokratik haklarını sonuna kadar kullanacaklarını ifade etti.

Şanlı’nın açıklaması şöyle:

‘MÜLAKATI KABUL ETMİYORUZ’

Kaçıncı defa olduğunu artık sayamadığımız Yönetici Atama Yönetmeliği bir kez daha yayınlandı. Görüyoruz ki, adaletin katili mülakat yine sahnede. MEB, mülakat ısrarından vazgeçmiyor. Mülakatı hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Bu mülakat inadından vazgeçin, ah alıyorsunuz, kul hakkı yiyorsunuz diye söylemekten dilimizde tüy bitti. Hangi akla hizmet ediyorsunuz, neye güveniyorsunuz anlayamıyoruz! Bugüne kadar yaptığınız uygulamalarda defalarca çağrıda bulunduk: “Madem yaptığınız mülakata güveniyorsunuz, komisyonlara sendikalardan gözlemci koyun” dedik, ama karşılık vermediniz! Demek ki, gizledikleriniz varmış! Yaşadıklarımızı unutmadık.

‘15 YILLIK KÖTÜ ANILAR’

Bir de mülakata 60 başarı puanı getirmişsiniz. Yani yazılı sınavdan 100 bile alsanız ehemmiyeti yok, mülakatta 59 aldığınızda bay bay! Öyle mi? Yazıktır! Günahtır! Yıllardır MEB’de adil bir yönetici atama sistemini ihdas edemeyen iradenin şunu bilmesi lazımdır: Türk Eğitim Sen bundan sonra da eğitim çalışanlarının huzuruna kastedecek ve çalışanlar arasında imtiyazlı seçilmişler tasnif edecek sisteme karşı sağlam duracaktır. MEB şunu görmelidir:15 yılda eğitim çalışanlarında çok kötü anılar bıraktınız. Yeter artık, eğitim çalışanları da huzuru hak ediyor. Yönetmelik konusunda teşkilatlarımız ve üyelerimizle yapacağımız istişareler doğrultusunda her türlü demokratik ve hukuki girişimde bulunacağımızın bilinmesini istiyoruz.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Ögretmen22.06.2018 18:32

Adamin hası helal olsun

DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat