AK Parti İl Başkanı Ellibeş oldu

24 Mayıs 2019 Saat: 18:45
AK Parti İl Başkanı Ellibeş oldu
AK Parti’de 3 Mayıs tarihinde Abdullah Eryarsoy’un istifasıyla başlayan yeni il başkanı arayışı son buldu. AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı görevine Mehmet Ellibeş getirildi

AK Parti Genel Merkez Yönetimi, yapılan ikinci istişarenin sonrasında hazırladığı raporu Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sundu. Yeni il başkanı için ikinci istişarede öne çıkan 4 isim olan Mahmut Civelek, Mehmet Ellibeş, Zihni Yılmaz ve Abdullah Köktürk Cumhurbaşkanı ile görüştürülmek üzere İstanbul’a çağrıldı. AK Partili 4 isim bu sabah saat 10.30’da İstanbul’a hareket etti.
EKİBİNİ KURACAK
İstanbul'da Genel Başkan Erdoğan ile görüşen 4 isim arasından Ellibeş, AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı görevine resmen atandı. AK Parti Kocaeli Teşkilatı’nda ‘ağabeylik’ yapacak tecrübeli bir isim olan ve üç dönem Gölcük Belediye Başkanlığı görevini yürüten Ellibeş, atama kararı kendisine ulaştığında 49 kişilik yönetimini oluşturmak için çalışma başlatacak.
MEHMET ELLİBEŞ KİMDİR?
1955’te Gölcük’te doğdu. KOÜ Meslek Yüksek Okulu Teknik Bilimler bölümünden mezun oldu. Gölcük Belediyesi'nde iş hayatına başlayan Ellibeş, çeşitli kademelerde müdürlük yaptı. 1989 yılında Gölcük Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atanan Ellibeş, bu görevi 15 yıl sürdürdü. 2004-2009 ve 2014 yerel seçimlerinde Gölcük Belediye Başkanı seçilen Ellibeş, 3 dönem kuralı sebebiyle tekrar aday gösterilmedi. Ellibeş, evli ve 3 çocuk babası.

YORUMLAR Tümü (2)

Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Cenk Ömür25.05.2019 09:10

Gölcükte yıllarca başarıyla hizmet etmiş bir isim. Hayırlı olsun.....

Abdullah Furkan24.05.2019 20:06

Çok isabetli bir tercih hayırlı olsun.

BENZER HABERLER