E-Posta: cagdaskocaeli@gmail.com

Adres: Çağdaş Kocaeli Gazetecilik Matbaacılık Nak. ve Dağ. Tic. Ltd. Şti.

AK Parti'nin yeni yöneticileri

18 Haziran 2019 Saat: 17:34
AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, dün akşam (pazartesi il binasında 50 kişilik yönetim kurulunu kamuoyuna tanıtmıştı. İşte AK Parti’nin il yönetiminden isimlerin özgeçmişleri

ABDULKADİR YILMAZ - İZMİT
1983 İzmit Yuvacık doğumlu olan Abdülkadir Yılmaz evli 3 çocuk babası. Güç Medya yönetim kurulu başkanı Yılmaz, dinlenme tesisleri ve inşaat sektöründe hizmet veriyor. Bir süre AK Parti İzmit İlçe Teşkilatı’nda yöneticilik yapan Yılmaz ilçe başkanlığına da aday olmuştur. İlimizdeki birçok sivil toplum kuruluşunda görev alan Yılmaz’ın kurucusu olduğu üç ayrı dernek bulunuyor.
ALİ HAYDAR MURADOĞLU - GEBZE
Ali Haydar Muradoğlu 1979 İstanbul doğumlu. Aslen Rizeli. Muradoğlu Makina Yönetim Kurulu Başkanı. İlk, orta ve lise eğitimini Kocaeli’de tamamladı. Lisans eğitiminde Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü okuduktan sonra, Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden mezun oldu. Siyasi hayatına AK Parti kuruluşunda başladı. Yerel teşkilat ve seçim çalışmalarında aktif olarak çeşitli görevler yaptı. 2014 yılında Kocaeli Gebze Belediyesi meclis üyeliği görevine seçilerek, sırasıyla Encümen, Hukuk, Çevre, Denetleme ve Plan-Bütçe komisyonlarında başkanlık yaptı. 2018 yılında ak parti Kocaeli milletvekili aday adayı oldu.Evli ve 2 çocuk babasıdır.
ALPER DOĞAN - İZMİT
Doğan Hukuk Bürosunun kurucusudur. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuş ve Kocaeli Barosuna 2001 yılında kaydolmuştur. Serbest Avukatlık alanında hızla ilerlemiş, Doğan Hukuk Bürosunu kurarak saygın şirketlere ve çalışanlarına hukuk hizmeti ve danışmanlığı vermeye başlamıştır. Şirketlerin ihtiyaç duyduğu hukuk müşavirliği alanında uzmanlığını geliştirmiştir. Alper Doğan’ın çalışma alanları: İş Hukuku, Ticaret Hukuku, İcra Hukuku ve Aile Hukukudur. 1979 doğumlu olan Alper Doğan evli ve 2 çocuk babasıdır.
İBRAHİM GÜRSEL - İZMİT
1978 Düzce doğumlu ilkokul ortaokul ve liseyi İzmit’te okudu. Açıköğretim Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümü öğrencisi. Evli ve 1 çocuk babası olan Gürsel, Özgür Kocaeli Gazetesi, Milliyet Haber Ajansı, Star TV ve TV 41 gibi kuruluşlarda çalıştı. Basın sektöründe uzun yıllardır çalışan Gürsel Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nde yönetim kurulu üyeliği de yaptı. Gürsel, partisinde 2014 yılından bu yana aktif olarak çalışırken 2 yıl mahalle başkanlığı 3 yıl da ilçe başkan yardımcılığı yaptı.
ERSİN KÜÇÜKATEŞ - BAŞİSKELE
İzmit’te faaliyet gösteren Başaraneller Makine’nin ortaklarından biri olan Ersin Küçükateş, Sakarya Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Bir önceki yönetimde de olan Küçükateş, Mehmet Ellibeş’in yönetiminde de kendine yer buldu.
İBRAHİM ELGİN - İZMİT
1956 İzmit doğumlu olan İbrahim Elgin, İzmit Endüstri Meslek Lisesi Makine Teknik Ressamlığı bölümü mezunu. Petro Kimya A.Ş’de 27 yılını tamamlayan Elgin, AK Parti’de il yönetim kurulu üyeliği, il başkan yardımcılığı yaptı. Elgin aynı zamanda Petrol İş Sendikası’nda da görev yaptı. 2009 yılında İzmit Belediyesi meclis üyeliği yapan İbrahim Elgin, evli ve 3 çocuk babası.
HİCRAN BOZKURT - İZMİT
1975 Ankara doğumlu. Kocaeli Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği’nden mezun olan Bozkurt, evli ve 1 çocuk annesi. Yüksek lisansını KOÜ İş sağlığı ve güvenliği bölümünde tamamlayan Bozkurt, ABM Mühendislik’in sahibi. Ak Parti’de il kadın kolları yönetim kurulu üyeliği, il kadın kolları sekreterliği, il kadın kolları AR-GE başkanlığı gibi birçok görevde bulunan Bozkurt, halen MÜSİAD Kocaeli Şubesi Kadın Çalışma Grubu başkanı. Bozkurt, 31 Mart yerel seçimlerinde İzmit belediye başkan aday adayı olmuştu.
HALİT ÇOKAN - İZMİT
1972 yılında Osmaniye’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Osmaniye’de tamamladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1995 yılında mezun oldu. Ankara Barosunda avukatlık stajını tamamlayarak 1 yıl serbest avukatlık yaptı. 1997-1999 yılları arasında stajyer hâkimlik ve 1999-2001 yılları arasında da hâkimlik görevini icra etti. Hâkimlik mesleğinden kendi isteğiyle ayrılarak tekrar serbest avukatlık mesleğine döndü. Kocaeli Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. Hukuk alanında yayınlanmış makalesi bulunmaktadır. Çokan 31 Mart yerel seçimlerinde SKM başkanlığı görevini üstlenmişti.
HALUK ERCAN - İZMİT
31 Mart yerel seçimlerinde İzmit Belediye meclis üyesi seçilen AK Parti’nin kurucusu ve eski merkez ilçe yöneticilerinden Haluk Ercan, merkezi İzmit İstiklal Caddesi’nde bulunan Ercan Bebe ve Ercan Tur’un sahibi. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Sakarya Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünde ise yüksek lisans yaptı. Aynı zamanda mali müşavir olan Ercan, evli ve 1 çocuk babası.
İSHAK YILDIRIM - İZMİT
Aslen Rizeli olan Yıldırım 1963 İzmit’ doğumlu. Evli ve 3 çocuk babası. Partinin kuruluşunda bu yana görev alan Yıldırım, merkez ilçe kurucu üyeliği ve başkan yardımcılığı, merkez ilçe yönetim kurulu üyeliği, Fikri Işık’ın başkanlığında yönetim kurulu üyeliği, Zeki Aygün’ün yönetimde il başkan yardımcılığı yaptı. Mahmut Civelek’in yönetiminde de disiplin kurulu başkanlığı yapan Yıldırım, Şemsettin Ceyhan’ın başkan olduğu yönetimde mahalli ve idare başkanlığı yaptı. Ceyhan’ın ikinci döneminde de aynı görevi yapan Yıldırım Abdullah Eryarsoy başkanlığında teşkilat başkanlığı yaptı. Yıldırım son olarak Ellibeş’in listesinde de yer aldı.
MEHMET ZEKİ CANŞİ - KÖRFEZ
1964 Ağrı doğumlu. Anadolu Üniversitesi İşletme mezunu. Ticaretle uğraşıyor. Eski MEZLUMDER kurucu Başkanı. Evli ve 3 çocuk babası. 3 dönem AK Parti’den milletvekili aday adayı olan CAnşi, Mehmet Ellibeş’in yönetimine girmeyi başardı.
MUHARREM TOP - KARTEPE
1970 Suadiye doğumlu. Kocaeli Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Medya bölümü okuyor. Ticaretle uğraşıyor. Kartopu Temizlik ve Kartepe Güvenlik şirketlerinin sahibi. Kuruluşundan bu yana AK Parti üyesi olan Muharrem Top, 2009 yılı Kartepe Belediye Meclis üyesi aday adayı. Aynı yıl Kartepe İlçe başkan yardımcılığı ve iki yıl teşkilat başkanlığı da yaptı. 2014 yerel seçimleri ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde SKM başkanlığı görevini üstlendi. 1995-2005 arası Suadiyespor Kulüp Başkan Yardımcılığı yapan Muharrem Top, evli ve 5 çocuk babası.
MUHARREM KÜÇÜK - KARTEPE
1983 Trabzon doğumlu olan Küçük, işletmecilik yapıyor. Bir önceki dönemde de yönetim kurulu üyesi olan Küçük, yeni dönemde de listede kendine yer buldu.
MUSTAFA YILDIZTEKİN - GEBZE
1979’da Erzurum’da doğdu. İlk-orta ve lise öğrenimini Erzurum’da yüksek öğrenimini Atatürk Üniversitesi’nde Mühendislik Fakültesi’nde tamamladı. Aile şirketinde yönetici olan Yıldıztekin, 2002 yılından bu yana partisinde aktif olarak görev yapıyor.


AK PARTİ İL YÖNETİMİNİN İLÇELERE GÖRE DAĞILIMI
İZMİT
Abdulkadir Yılmaz
Ahmet Sönmez
Alper Doğan
Berna Yenice Esen
Ferit Yağız
Halit Çokan
Haluk Ercan
Hicran Bozkurt
İbrahim Elgin
İshak Yıldırım
İbrahim Gürsel
Büşra Özbay
Yusuf Sami Çınar
Veli Haldız
KARTEPE
Muharrem Küçük
Muharrem Top
Halil Güngör Dokuzlar
Ayşen Yılmaz
Emine Kurt
BAŞİSKELE
Şahin Talus
Ersin Küçükateş
Ertekin Akbulak
GÖLCÜK
Serdar Bayram
Serkan Ateş
Samet Taşdelen
GEBZE
Mehmet Fatih İşlek
Mustafa Yıldıztekin
Seda Çelik
Ali Haydar Muratoğlu
Recep Kaya
KARAMÜRSEL
Mustafa Çimen
Recep Çalık
DERİNCE
Recep Demir
Şengül Karagöz
Mustafa Tırpan
Şükran Özdemir
KÖRFEZ
Zeki Canşi
Nuray Erdem
Ömer Efe
Tuba Erdemir
ÇAYIROVA
Servet Günay
Mustafa Usta
Fevzi Mahmut Çelik
DARICA
Murat Arslan
Neslihan Eratır
DİLOVASI
İlhan Yıldırım
Fazıl Korkmaz
KANDIRA
Mustafa Karakoç
Selim Çoban

HALUK ERCAN - İZMİT

HİCRAN BOZKURT - İZMİT

İBRAHİM ELGİN - İZMİT

MEHMET ZEKİ CANŞİ - KÖRFEZ

İBRAHİM GÜRSEL - İZMİT

MUHARREM KÜÇÜK - KARTEPE

MUHARREM TOP - KARTEPE

MUSTAFA YILDIZTEKİN - GEBZE

İSHAK YILDIRIM - İZMİT

ABDULKADİR YILMAZ - İZMİT

ALİ HAYDAR MURADOĞLU - GEBZE

ALPER DOĞAN - İZMİT

ERSİN KÜÇÜKATEŞ - BAŞİSKELE

HALİT ÇOKAN - İZMİT