E-Posta: cagdaskocaeli@gmail.com

Adres: Çağdaş Kocaeli Gazetecilik Matbaacılık Nak. ve Dağ. Tic. Ltd. Şti.

Başiskele yolları kış mevsimine hazırlanıyor

18 Kasım 2019 Saat: 16:59
Başiskele Belediyesi, kış mevsimi öncesinde ilçe genelinde asfalt bakım-onarım ve yama çalışmalarına, kilitli parke taşı bakım ve yenileme, kaldırım tamir çalışmalarına hız verdi

Başiskele Belediyesi’nin yaklaşan kış mevsimi öncesi vatandaşların yaşam standartlarını kolaylaştırmak, yaya ve araç trafiğini daha güvenli hale getirmek için sürdürdüğü yol ve kaldırım bakım-onarım çalışmaları ilçenin her bir mahallesinde tüm hızıyla devam ediyor.
BASKI BETON ÇALIŞMALARI TAMAM
İlçede çeşitli nedenlerle deforme olan yollarda çalışmalar yapan Başiskele Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların talepleri doğrultusunda belirli plan ve programlar çerçevesinde asfalt yol tamirini, parke taş yol ve kaldırım tamirini gerçekleştiriyor. Ekipler, Barbaros Mahallesi Turgut Özal Caddesi’nde, Vezirçiftliği Mahallesi Serçe ve Tunalı Sokak’ta, Karadenizliler Mahallesi Ali İslam Caddesi ve Uzun Sokak’ta Yeniköy Merkez Mahallesi Komutan Sokak’ta asfalt yama çalışmalarını sürdürürken, Aydınkent Mahallesi Pasinler Caddesi’nde parke kaldırım tamiri ve Körfez Mahallesi’nde bazı sokak ve caddelere baskı beton çalışmalarını tamamladı.
‘2020 ÇALIŞMA TEMPOSU BİZİ BEKLİYOR’
Başiskele Belediyesi, ilçe genelinde yeni yerleşim alanlarının açılması ve vatandaşların istekleri doğrultusunda imar planlarına uygun olarak yeni yol açma ve dolgu çalışmalarını da sürdürüyor. Başiskele Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Yeşilyurt Mahallesi Dilara Sokak’ta yol açımı ve dolgu çalışmalarına başladı. Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, “Plan ve programlar dahilinde her gün Başiskele’mizin çok sayıda farklı noktasında yol ve kaldırım onarım çalışmalarını ekiplerimiz yapıyor. Ara vermeden gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızla, yol sorunlarını sırasıyla tek tek çözüyoruz. 2019 yılı çalışmalarımıza devam ederken bir yandan da 2020 yılında daha yoğun bir çalışma temposu bizi bekliyor olacak. Yeni dönemde tüm ekibimizle birlikte Başiskeleli hemşehrilerimize gönülden hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

BENZER HABERLER