Bu kitap gençlere rehber olacak

11 Haziran 2019 Saat: 15:32
Bu kitap gençlere rehber olacak
Gölcüklü eğitimci Erol Demir öğrencilere rehber olacak “Altın Bilezik” adlı kitabını Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’i ziyaret ederek hem tanıttı, hem de hediye etti

Sezer kitabı incelerken, tüm öğrencilerin okuması gerektiğini dile getirdi. Demir ise kitap hakkında kısa bir bilgi verdi

Gölcüklü eğitimci Erol Demir öğrencilere rehber olacak “Altın Bilezik” adlı kitabını Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’i ziyaret ederek hem tanıttı, hem de hediye etti. Kitabı inceleyen Başkan Sezer, çok önemli bilgiler yer aldığını dile getirdi ve her gencin bu kitabı mutlaka okuması gerektiğini belirtti.
‘MESLEKİ EĞİTİM ADINA GÜZEL GELİŞMELER YAŞANIYOR’
Kitabın yazarı Demir ise verdiği bilgi de, “Milli Eğitim Bakanımız Sn. Ziya SELÇUK tarafından 2023 Eğitim Vizyonu açıklanması ve sonrası mesleki eğitim konusunda kamuoyundaki açıklamalar ve gelişmeler, modelimle ve yazılarımla büyük oranda örtüşünce savunduğum fikirlerin artık doğru ve başarılı olacağına olan inancımı ve cesaretimi daha da artırdı. Son aylarda ülkemizde mesleki eğitim adına güzel gelişmeler oluyor. Öncelikle 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde planlanan ve hedeflenen noktaya ulaşmak için çalışmaların sistematik düzenlemelere dönüştürülmesi gerekiyor. Önceki yıllara göre mesleki eğitim kamuoyunda daha fazla gündem oluyor. Yerli ve milli projelerin gerçekleştirilmesine, üretim, istihdam ve kalkınmamıza inşallah bu çalışmaların katkısı olacaktır. On yıldır yazılı sözlü söylediklerimizin şimdi hayata geçirilmesine seviniyorum ancak kaybettiğimiz zaman ve gençlere de üzülüyorum” dedi.
KİTABIN İÇERİĞİNDE NELER VAR?
Demir, “Bu itibarla bilgi, birikim, gözlem, tecrübe ve hayallerimi ülkem için kâğıda dökerek hizmete sunmak istedim. Maalesef biz öğretmenlerde hele de atölye ve meslek dersi öğretmen ve yöneticilerinde yazma alışkanlığı yaygın değil. Yakın dönemde yayınlara bakıldığında mesleki eğitim konusunda yazılmış yayın neredeyse yok olan da bize ulaşmadı, haberimiz olmadı. Bir yıl boyunda her hafta düzenli olarak farklı konu ve başlıkta iki üç sayfalık yazdığım yazılarımı “ALTIN BİLEZIK" ismiyle yayına hazırladık. Kitapta içerik olarak sadece mesleki eğitim değil, ortaokuldan liseye, okul ve meslek seçimine hayatımıza giren dijital dünya ve robot teknolojisine, ahilik sisteminden üniversiteye, sanayi, üretim, sektör, istihdam ilişkisine, hayat boyu öğrenmeye, yurtdışındaki eğitim örneklerine eğitim sistemi ve politikalarının değerlendirilmesine, iş hayatında başarılı olmaya, hayırseverlere olmak üzere birçok konuya yer vermeye çalıştım” dedi.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

BENZER HABERLER