E-Posta: cagdaskocaeli@gmail.com

Adres: Çağdaş Kocaeli Gazetecilik Matbaacılık Nak. ve Dağ. Tic. Ltd. Şti.

Candemir, ‘Adaletin temsilcileriyiz’

18 Kasım 2019 Saat: 12:26
Kocaeli Barosu, kuruluşunun 81. yılında Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Baro Başkanı Candemir, “Hukuka ve özgürlüklere yapılan saldırının karşısındayız. Çünkü bizler toplumsal barışın çimentosu olan adaletin temsilcileriyiz” dedi

Kocaeli Barosu, kuruluşunun 81. yılını kutluyor. Kutlamalar çerçevesinde Kültür Tepesi’ndeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunan Kocaeli Barosu, ardından saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı’nı okudu. Çelenk törenine; Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir ve yönetim kurulu üyeleri, AB eski Bakanı Av. Ali Haydar Konca, önceki dönem Baro Başkanlarından Cumhur Arıkan, Ersayın Işık, Cengiz Sarıbay, Sertif Gökçe ile avukatlar katıldı.
‘GURUR VE MUTLULUK’
Kocaeli Barosu Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir, “Baromuzun kuruluşunun 81. yılını kutlamak üzere Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi şahsiyeti huzurunda bir araya gelmenin haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.Baromuzun bu günlere gelmesinde emeği bulunan önceki dönem Baro Başkanlarımıza; yönetim, disiplin ve denetleme kurulları ile çeşitli kurul ve komisyonlarda görev yapan meslektaşlarımıza, Baroemekçilerimize teşekkür ve şükranlarımızı sunuyor, ebediyete intikal eden meslektaşlarımızı veBaro çalışanlarımızı rahmetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.
‘HUKUKSUZLUĞUN KARŞISINDAYIZ’
“Kocaeli Barosu; savunma hakkını temsil eden avukatların yargılama süreci içerisinde görevlerini özgür, özerk ve etkin bir şekilde yerine getirmesinin, hukuk devletinin gereklerinden biri olduğu gerçekliğinden hareketle mücadele etmeyi amaç edinmiş bir kurumdur” diyen Candemir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tarihimiz boyunca; hukuk devleti ilkesini yaşama geçirmek, devamlılığını sağlamak ve güçlendirmeye yönelik en güçlü meslek örgütlerinden biri olarakdarbelerin, hukuksuzlukların karşısında güçlü bir duruş sergiledik.Kayıtsız şartsız milletin egemenliğine dayalı olan demokrasimizin; çoğulcu, eşitlikçi ve özgürlükçü olması yolunda en güçlü mücadeleyi verdik.”
‘MÜCADELEYE DEVAM’
Hukuka ve özgürlüklere yapılan her saldırının karşısında olduklarını, olmaya da devam edeceklerini belirten Candemir, “Bizler toplumsal barışın çimentosu olan adaletin temsilcileriyiz. Bu inançla 81. yaşımızı, Atatürk İlke ve Devrimleri iledemokratik ve laik Cumhuriyetimize olan bağlılığımızın verdiği güçle kutluyoruz.Geçmişimizden örnek alarak, Anayasa, AvukatlıkKanunu ve diğer yasal düzenlemelerin yüklediği görev ve sorumlulukların bilincinde olan bir hukuk kurumu olarakülkemizde yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı, özgür ve bağımsız savunma, temel hak ve özgürlükler, demokrasi, hukuk devleti üstün değerlerinin gerçekleşmesi ve yerleşmesi için duyarlılığımız ve etkin mücadelemiz devam edecektir” dedi.
‘NİCE YILLARA HEP BİRLİKTE’
Candemir son olarak “Bu duygu ve düşüncelerle Baromuzun 81. kuruluş yılına eriştiğimiz bugünde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Adalet gücü bağımsız olmayan bir milletin devlet halinde varlığı kabul edilemez’sözünden hareketle; demokratik hukuk devleti, toplumsal barış ve huzur hedeflerine ulaşmak dileğiyle, daha nice kuruluş yıldönümlerinde bir arada olmak temennisiyle hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” diyerek konuşmasını tamamladı. Ayşe AYDIN

Kocaeli Barosu, kuruluşunun 81. yılında Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Törende Baro’nun eski başkanları da yer aldı.

Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Baro avukatları olan Merve Akkaya ve Mehmet Toprak Şener ile Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, “Bizler adaletin temsilcileriyiz” dedi.