Çeker, 112 Acilin sorunlarını aktardı

12 Haziran 2019 Saat: 13:02
Çeker, 112 Acilin sorunlarını aktardı
Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Cihad Nazım Çaka’yı makamında ziyaret ederek çalışanların sorunlarını iletti

SORUNLARINI İLETTİ
Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, 112 Komuta Merkezi İş Yeri Temsilcisi Dr. Ahmet Murat Kazan ile İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Cihat Nazım Çaka’yı makamında ziyaret etti. İl Ambulans Servisi Başhekimi Başhekim Yardımcısı Levent Çorlular da ziyarette hazır bulundu. Başkan Çeker, 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının iki konu başlığı altında sendikaya aktarmış oldukları sorunları Başhekim Çaka’ya aktardı. Ziyarette çalışanların sendikaya ilettikleri sorunların çözümü üzerinde fikir müzakeresi yapıldı. Başhekim Çaka ziyaret için Başkan Çeker ve 112 Komuta Merkezi İş Yeri Temsilcisi Kazan’a teşekkür etti.
‘HASSASİYET BEKLİYORUZ’
Ziyaret çıkışı Başkan Çeker yaptığı açıklamada “Sorumlu sendikal anlayışımız çerçevesinde 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının sendikaya dilekçe vermek suretiyle iki konu başlığı altında aktarmış oldukları sorunları İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Cihat Nazım Çaka’ya aktardık. Sorunların çözümünde Başhekim Çaka’dan hassasiyet bekliyoruz. Sendika olarak diyalog ve uzlaşmadan yanayız. Aynı hassasiyeti idareden de bekliyoruz.
‘FARKLI MESAİ FAYDA SAĞLAMAZ’
Başkan Çeker; 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık çalışanlarının çalışma hayatında ciddi sorunları var iken bu sorunların çözümü noktasında idare olarak gayret sarf etmek var iken istasyonlarda görev yapan çalışanların mesai (nöbet)’leri ile uğraşarak aynı istasyonda çalışanlar arasında farklı mesai uygulamasını usulsüz olarak hayata geçirmek ve istasyonlar arasında ve çalışanlar arasında yeknesaklığa ortadan kaldırmak idareye de çalışana da fayda sağlamaz. Bu durum her iki tarafı da huzursuz eder” dedi.
‘DEĞER KATMAYACAK’
Çeker, “Kalite çalışması adı altında İl Ambulans Servisi Başhekimliğine bağlı birimlerde çalışan personele ‘Çalışan Personelin Güvenliği Farkındalık Bildirgesi’ adı altında sözleşme imzalatılmak istenmesi suretiyle çalışanın huzursuz edilmesi hizmet kalitesini artırmayacağı gibi idareye artı bir değer katmayacaktır. Bu tür sözleşmenin personelin imzalama zorunluluğu yoktur. Konu ile ilgili Sağlık Bakanlığı (Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünün) resmi yazısı da mevcuttur” diye konuştu.
‘2 BAŞLIK HALİNDE İLETTİK’
Sendika olarak diyalog ve uzlaşmadan yana olduklarını ifade eden Başkan Çeker, “Sağlık çalışanlarının sendikamıza vermiş oldukları dilekçelere istinaden sorumlu sendikacılık anlayışı çerçevesinde sorunu iki başlık halinde ilgililere ilettik konunun takipçisi olacağız. İlerleyen süreçte iki konu ile ilgili gelişmeler hakkında kamuoyunu ve sağlık çalışanlarını bilgilendireceğiz. Ziyaret sağlık çalışanları ve kurum adına faydalı olmuştur” şeklinde konuştu. Ayşe AYDIN

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

BENZER HABERLER