ÇYDD’den 23 Nisan şenliği

23 Nisan 2019 Saat: 11:08
ÇYDD’den 23 Nisan şenliği
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kocaeli Şubesi 5. Geleneksel 23 Nisan Çocuk Şenliği Etkinliğini Tüysüzler Mahallesi’nde gerçekleştirdi

ÇYDD Öğretmen Mualla Eke ve Tınaztepe Eğitim ve Kültür Evi çocuk kulübü öğrencileri , Çağdaş Gençlik Birimi gençleri, dernek üyeleri ve mahalle halkının geniş katılımıyla Bayramı coşkuyla kutladı.Program ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.
23 NİSAN PASTASI KESİLDİ
Şube Başkanı Meral Dönmez konuşmasında Ulusal egemenliğin önemine vurgu yaptı, çocuklara gelecek günleriniz daha güzel ve aydınlık olsun diye seslendi. Eğitim Evi Yürütme Kuruluna, Eğitim Evi eğitmenleri ne ve katılan herkese teşekkür etti. Program sunuculuğunu 7. Sınıf öğrencilerinin yaptığı etkinlikte şiirler okundu, şarkılar söylendi ve halk oyunları gösterisi yapıldı. 23 Nisan pastası kesildi. Çağdaş Gençlik Birimi üniversiteli gençler çocuklara çeşitli oyunlar hazırlamıştı. Halat çekme, yoğurt yeme, kaşıkla yumurta taşıma, çuvalla koşu, ip atlama, yüz boyama, çocukları çok mutlu etti.

ÇYDD’den 23 Nisan şenliği

Etkinlikte halk oyunları gösterisi yapıldı.

ÇYDD’den 23 Nisan şenliği

Etkinlikte halat çekme, yoğurt yeme, kaşıkla yumurta taşıma, çuvalla koşu gibi yarışmalar da yapıldı.

ÇYDD’den 23 Nisan şenliği

Şube Başkanı Meral Dönmez, çocukların bayramını kutladı.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız