E-Posta: cagdaskocaeli@gmail.com

Adres: Çağdaş Kocaeli Gazetecilik Matbaacılık Nak. ve Dağ. Tic. Ltd. Şti.

Farabi’de ders başladı

10 Eylül 2019 Saat: 13:04
İzmit Farabi Ortaokulu’nda yeni eğitim yılının heyecanı vardı. Programa ilimize atanan İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir de katıldı

72 Bin 143 öğrencinin ders başı yaptığı İzmit’te ders zili diğer okullarla beraber çaldı. Heyecanlı olan öğrenciler aylar sonra sıralarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Farabi Ortaokulu’nda da düzenlenen 2019-2020 Eğitim Öğretim açılış törenine İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Farabi Ortaokulu Müdürü Hamit Sevinç, Karadenizliler Mahallesi Muhtarı Mehmet Şar, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
BAŞARILI BİR YIL DİLEDİ
Programda konuşan Okul Müdürü Hamit Sevinç, “İnsanın en değerli varlık, sevginin en hünerli güç, bilginin en yenilmez kuvvet, emeğin en yüce değer eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğuna inanan ve her şeyin insanı sevmekle başladığını düstur edinen okulumuzda sizlerle olmanın gururunu yaşıyoruz. 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının ilk gününde okulumuzu ziyaretleriyle bizleri şereflendiren Sayın Kaymakamımıza şükranlarımı sunuyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi. İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen ise okula başlayan öğrencilere sağlık, huzur ve başarı ile geçen bir eğitim yılı diledi.
‘YANININZDA VE ARKANIZDAYIZ’
Programda konuşan İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir “Velilere çok önemli görev düşüyor. İzmit’te ders başı yapan 72 Bin 143 öğrencinin hepsi çok önemli. Hiçbir öğrenciyi ıskalama şansımız yok. İzmit’te tüm kamu kurumları ile koordinasyon haline olarak okul sağlığı ve güvenliği noktasında öğrencilerimizin ve eğitimcilerimizin her zaman yanında ve arkasındayız, hep kol kolayız” dedi. Konuşmalar sonrası ilk ders zilini çalan Kaymakam Cinbir, öğrencilere kalem kutu seti hediye etti. Ayşe AYDIN

Okulun öğrencileri Kaymakam Cinbir’e çiçek takdim etti.

İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir ve İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen birinci sınıf öğrencilerinin heyecanına ortak oldu.

İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen ve Okul Müdürü Hamit sevinç ile ilk ders zilini çaldı.