E-Posta: cagdaskocaeli@gmail.com

Adres: Çağdaş Kocaeli Gazetecilik Matbaacılık Nak. ve Dağ. Tic. Ltd. Şti.

HANGİ DEĞERLER

30 Ekim 2019 Saat: 14:20

İnsan yaşantısında yüzyıllardan bu yana Anadolu uygarlığı ve medeniyeti her yönü ile değerlendirilmesi gereken, araştırılması gereken bir bölge olmuştur. Bu nedenden dolayı da değil mi ki ? Tüm dünya devletlerinin gözü üzerimizde olmuştur.
Tüm ayak oyunlarının entrikaların olduğu, içten dıştan yıkılmak yok edilmek, hakimiyet kurulmak istenen bir bölgedeyiz, aslında bu yüzden hem şanslı hem de bir o kadar şanssızız . Ayakta durmak için tüm gayretimizi göstermeliyiz.
Dünyada yaşayan tüm canlılar elbette rekabet içinde olacaklar, kardeşler bile en kolay ve basit oyunda rakip olduklarında kazanmak için tüm gayreti göstermişlerdir. Kazanacak birilerinin olması, karşıda kaybedecek birilerinin de kaybedecek olmasıdır.
Adil olan karşılıklı dengenin sağlanmasıdır,hiçbir ülke durup dururken bir diğer ülkenin çıkarlarını korumaz, koruyamaz.. Ülke bağımlı hale gelebilir.
Kuzey Irak daki Pençe Harekatı sonrası verilen süre bitti, bakalım şimdi neler olacak? Amerika çıktı ortamda yok görünürken, Rusya mal paylaşımına geldi bile Ya Esad ordusu zaten toprağını koruyor ve korumaya devam edecek.
Bize düşen uyanık ve tetikte olmak, Düşmanın destek olduğu, ülkelerin menfaatleri söz konusu olduğunda görülmeyen bir harekettir, verdiğimiz bunca şehit ve gazi sonrası yapılacak tek şey PKK, PYD ve yandaşlarını sonsuza dek gömmek ve yok oluşlarını sağlamak.
Emperyalist güçlerin böl, parçala ve yönet uygulaması karşısında uyanık olmak şart, oyuncu olmak değil oyunu yöneten olmak önemli, yapılması gereken için Türk halkı her türlü desteği ve yardımı zaten verecektir.
Budist Rahipler yetiştiğini düşündükleri öğrencileri yanlarına çağırır tek soru sorarlarmış..
‘’20 yıldır buradasın neler öğrendin?
Öğrenci "yedi gerçek öğrendim" cevabı üzerine, "Yedi yıldır buradasın sadece 7 gerçek mi öğrendin ? Say bakalım der"..
1.. Dostluklar 2 ye ayrılı ..kalıcı ve geçici dostluklar
2.. İnsanlar kalp ve beyinlerini geçici değerlere ayırmışlar
3.. Amaça ulaşmak için ezip geçebilirsin kuralı var
4.. Gerçekte önemli ve anlamlı olduğunu düşünmeden birbirine zarar veriyor
5.. Başına gelenleri kendi yüzünden geldiğini bir türlü kabul edemiyor
6.. Helal lokmayı ve bölüşmeyi kabul etmiyor
7.. Yaşantılarında hep bir destek istiyorlar, dayanmadan yaşayamıyorlar asıl önemin güven olduğunu unutuyorlar.. Ve en önemlisi sevgi.. Bir başkası güven.. bakalım ne kadar güveneceğiz..? Şartlar ve konumlar belli olacak..

SAYGILARIMLA

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları