E-Posta: cagdaskocaeli@gmail.com

Adres: Çağdaş Kocaeli Gazetecilik Matbaacılık Nak. ve Dağ. Tic. Ltd. Şti.

KENDİNDEN EMİN OLMAK

27 Kasım 2019 Saat: 14:10

Kişiler kendinden eminse, yaptıkları işin doğruluğuna inanıyorsa ve en önemlisi kendine güveniyorsa, güven ahengini yakalamışsa güveni başkalarının iradesine bırakmak; Allah’tan kullanılan trenin, aracın dümeninde sen varsın artık sorun yok yola çıkmaya hazırsın.
Becerikli isen ya da çevrendeki insanlar senin becerikli olduğunu görüyor ve takdir ediyorsa kendini iyi hissedersin giyiminden kuşamına kadar her şey istediğin gibi olacaktır.
Ayaklarını sürmeden yürüyorsan, sürüdüğün ayakta toz, kir birikir ve onu da taşırsın kararlı ve dik bir duruşun olsun. Aksi halde hem kendini, hem de çevreni kandırırsın emin ol kendinden.
Yeteneğin bazen Allah vergisi, bazen de geliştirilebilir olduğunu düşünüyor insan, hangi konularda yetenekliyim diye önce düşünmelisin ve her insanın bir konuda mutlaka bir yeteneği vardır. Yalan söyleme konusu bile aslında çok büyük bir yetenek, insanları atlatıp zıplatmak.
Verdiği sözleri yerine getirebilmek, kimse mükemmel değildir ama sen onurlu ve iyi insan olmaya çalışırken mütevazı olmana gerek yok kendini takdir etmelisin. Dilerseniz gurur duyacağınızı düşündüğünüz şeyleri şöyle bir yazın bakalım listeniz nereye kadar devam edecek.
İnsanları izlediğinizde bazen size ilham verir, bazen de büyük dersler verir. İş toplantılarında kimin nasıl ve ne şekilde davranacağı çok önemlidir, neyin önemli olduğunu, neyin önemsiz olduğunu anlarsınız.
Çalıştığınız ortamda sorumluluk almalısınız, kendinden emin olup sorumluluk almıyorsanız başarıya ulaşma şansınız milyarda bir olasılıktır.
Kendinden emin insanlar tutamayacakları sözleri vermezler, fikirler, hedefler ve projeler önemlidir, değer bilir, değerini bildirirler. Taşıma suyu ile değirmenin dönmeyeceğini bilirler.
Kendinden eminsen başarısızlığında bir öğrenme süreci geçirdiğini bilirsin, başarısızlıktan ders çıkarır, yöntemler öğrenirsin.
Sabrın sonunun selamet olması gibi
SAYGILARIMLA

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları