KÖRFEZİN GECE KOKUSU

17 Haziran 2019 Saat: 15:32
FAZİLE ÖZKURT

İzmit Körfezi dün akşam gene eski berbat kokusuna geri döndü, akşam saat 02.00 sıralarında balkonlarda oturan vatandaşlar kokudan balkonlarını terk edip camlarını kapatıp, kokuyu çekmektense evdeki sıcağı çekeriz diye camları kapıları kapattıklarını ifade ettiler.
Bu sabah çarşı merkezde oturan arkadaşlardan arayanlar oldu , kokunun nedenini sordular ..Belediye çalışanı olunca görevin olsun olmasın tüm konuları ve gelişmeleri bildiğin düşünülüyor ..Dostlarıma konuyu ilgililere ileteceğim ayrıca köşemde de yazacağımı söyledim .
Evet, Valilik ve Belediye denetimlerinin bu denli sıkı takip edildiği ve ölçümlerin yapıldığı bilinmesine rağmen bu kokunun oluşmasına neden olanlar oldukça cesur ve güçlü kişi ve kuruluşlar olması gerekir.
Kuvvetli bir amonyak kokusu özellikle Yeni Cuma Camii çevresinde ve çarşıda duyuldu. Geniş bir kesimde duyulan bu koku gündüz olsa belki hissedenler daha fazla olacaktı gece olması hissetmeyi azalttı. İyi ki. Gece kurumu arayan bir arkadaşım tamam bakarız size dönüş yaparız demiş ve hala bekliyormuş dönüş yapmasını ..!!
İlgili ve yetkililere duyurulur koku neden kaynaklanıyor , gece karanlığı her şeyi örter mi deniliyor ?
Vatandaş bana sordu ben de yazdım .
CENNETİN YOLU
Hristiyan din adamlarından biri, Ülkemize gelerek küçük bir çocuktan kendisine o şehirdeki kiliseyi göstermesini ister. Kiliseye ulaştıklarında, papaz:
- Aferin çocuğum, der. Yarın buraya gel de, sana cennetin yolunu göstereyim.
Çocuk, papazın niyetini sezerek:
- Siz, kilisenin yolunu dahi bilmiyorsunuz, diye cevap verir. Cennetin yolunu nasıl bileceksiniz ki?
SAYGILARIMLA

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları