SURİYELİLER BAYRAMLAŞMAYA GİDİYOR

10 Haziran 2019 Saat: 15:53
FAZİLE ÖZKURT

Türkiye'de yaşayan Suriyeliler, bu yıl da Ramazan bayramı tatilini ülkelerinde geçirmek için  sınır kapılarında uzun kuyruklar oluşturdu. Türk askerinin terörden temizlediği bölgelere geçmek için sınıra gelen binlerce Suriyeli, nasıl bir haber ….
Şahane değil mi ülkelerine bayramlaşmak için gidebiliyorlar, özellikle Türk askerinin temizlediği bölgede, şehit olduğu bölgede, gazi olduğu bölgede ama savaşmak için gitmiyorlar.
Ve biz onlara bakıp, besliyor iş veriyor, aş veriyor, eğitim verdiriyoruz bunun karşılığı ise bayramda ülkelerine gidip bayramlaşmak, çünkü savaş bitti bölge temiz ve rahat. Demek ki oralarda hala vatanını seven ve oralardan ayrılmayan savaşan vatansever Suriyeli ‘ ler var.
Diğerleri neden kaçtı başka ülkelere sığındı, şimdilerde moda oldu ülkelerinden gelip Türkiye ‘ye yerleşen insanlar sürekli soykırımdan, savaştan kaçtık diyorlar. Vatanında neden savaşmadın ve kaçtın ..ölümse ölüm , şehitlikse şehitlik sonunda ölüm her yerde yakalayabilir ..ölümsüz değilsin ..
Kendi toprağında yaşar ve ölürsün , parayı buldun , savaşı birileri yaptı ohh ne ala .. şimdi git bayramlaş vatan toprağında akrabalarını , kısımlarını , hasımlarını bul ..
Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında hemşericilik başka bir bir şey dışarılardan gelip, sığınıp parayı, mevkii, makamı bulup ana topraklarına gitmek başka bir şey lütfen ikisini birbirinden ayıralım.
Bayramlaşmaya gidenlerin sayıları da az değil 5 bin kişi , hadi onlar gidiyor savaştan kaçıp gelen ve sevgili ülkesini silenlere ne demeli …!!
Çok ilginç bir ülke olduk kendi fakirim var, açım var, işsizim var, hastam var, ihtiyaç sahibim var onlara verilen hakların hiç biri bizim ülke sahiplerine verilmiyor.
Zamanında Almanya ‘ya, Belçika’ya, Fransa ‘ya giden Türklere o ülkeler öylemi davrandılar ki savaştan kaçmadılar o ülkede çalışmak ve onlara katkı, destek sağlamak için gittiler.
Yıllar yıllar sonra haklarını aldılar, almaya çalıştılar biz altın tepside sunduk, hani Avrupa ‘dan destekgelecekti, yardımgelecekti? Yardım etmezler , kendi vatandaşı değerli onlar için adamlar 1 papaz için savaş çıkaracaklardı .. Suriyeliler onlar için kobay o kadar..
Ev sahipliğini yeterince güzel ve uygun yaptık artık misafirlik devri sona ermeli ve ülkelerine dönüşler başlamalı, Vatan ve bayrak asla terk edilemez her ne şart ve koşulda olursa olsun.
Suriye ve Türkiye sınırında ortak bölge oluşturulsun savaş MAĞDURLARI oraya yerleştirilsin , hem ülkelerinin havasını alırlar , hem ülkelerine ve bizim askerimize destek olurlar ..Şehit ve gazi sayımız azalır ailelerin yürekleri yanmaz ..
Suriye ‘de şehit olan yeğenimin ailesinin isteği üzerine yazıyı kaleme alıyorum, ruhları şad olsun acılı tüm şehit ailelerine sabırlar versin. Sabırlar ve dirençler artık yeter diyor
SAYGILARIMLA

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları