E-Posta: cagdaskocaeli@gmail.com

Adres: Çağdaş Kocaeli Gazetecilik Matbaacılık Nak. ve Dağ. Tic. Ltd. Şti.

FENERBAHÇE VE MEDYA

17 Nisan 2019 Saat: 11:36

1907 tarihinde temelleri atılan bu güzide kulübümüzün o tarihteki kuruluş amacı;  ''Beden ve fikri eğitimini yaygınlaştırmak, vatan gençlerini hayat mücadelesine, sıkıntılara ve askeri seferlere alıştırmak'' diye yazılmıştı.

Zaman içinde bu değerli camia prensipleri dahilinde, kuruluş amacından sapmadan, günlerimize kadar sporun her branşında gençlerin beden, ruh ve fikir gelişimini sağlamak ve yaygınlaştırmak olduğu belirtilip, hizmet vermiş,  onların toplumlara faydalı birer fert ve rol model olmalarını sağlayarak toplumsal görevlerini yerine getirmiş ve getirmeye de devam etmektedir.

Zaman içinde her şeyde olduğu gibi sportif faaliyetlerin de birer ekonomik sektör faaliyeti olarak görülmesi çok normaldir.

Her ne kadar amatör anlayışı ortadan kaldırsa da spor kulüplerinin tabanda genç sporculara verdiği değer ve emek onların üst noktadaki profesyonelliği yakalama yolundaki çalışmaları ile doğru orantılıdır.

Fenerbahçe Spor Kulübü bu asli görevini yerine getirmiş mazisi ve başarıları ile büyük kesimlerin gönüllerinde taht kurup onların iftihar vesilesi olmuştur. Ancak her spor kulübünde olduğu gibi bazı branşlarda kimi dönemler inişler çıkışlar yaşana bilir bunların gerçek nedenleri üzerinde durulup hatalar varsa tekrarlanmaması için tedbirler, başarılar varsa devamı için yatırımlar yapılmalıdır.

Evet değerli okurlarım, işte bu gün Fenerbahçe futbol takımı bu zor günler içinde bulunmaktadır, bunun nedeni bir değildir bir çok nedenlerin neticesidir, bunlar üzerinde tek tek durup her kes gibi lafazanlık yapmak istemiyorum.    

Yalnız benim ,için bir gerçek var ki sizlerle paylaşmadan geçemeyeceğim;

Nedir bu, derseniz, yazayım;

Sevgili okurlarım bu kesinlikle, Kaş yapayım derken göz çıkartan;

Görsel ve yazılı medyada boy gösteren yandaş kişilerdir; 

Bu kişiler her kesim tarafından bilinen malum kişilerdir, öncelikle Fenerbahçe'ye zarar verdikleri gibi hem de çalıştıkları kurumlara da büyük zarar vermektedirler. Örnek mi;

İşte örnek; Haftalardır Beşiktaş'tan, Ankaragücü'nden , Galatasaray'dan mağlubiyetten beraberliklere gelmesini takımın ve teknik yönetimin büyük başarısı olarak göstermeleri, futbolcuların maç sonu tesislere dönüşlerinde, meşaleler yakılarak karşılanma zeminini hazırlayan onları yere göğe yerleştiremeyen yandaş kişilerin söylemlerine kulak asmadan 28. Hafta puan cetveline baktığımız zaman;

Maalesef mazisi şampiyonluk ve başarılarla dolu olan Fenerbahçe'nin; 7 galibiyete karşın 9 mağlubiyet, 12 beraberlik aldığını, attığı 34 gole karşın 39 gol yediğini, belki de tarihinde ilk kez (-5 ) averaj durumuna düştüğünü, hem de o muhteşem seyirci topluluğu önünde görmekteyiz.

Hala teknik hataları ve futbolcu yetersizliklerini görmeden, onları havalara sokularak, seyirciler ve en önemlisi değerli Fenerbahçe taraftarları ile alay etmek gibi bir rol üstlenmişler, bu rolü de oynamaya da devam etmektedirler.

Evet sevgili okurlarım, Fenerbahçe büyük bir camiadır, sıkıntılı günleri atlatıp bu kötü günleri üzülerek anacak ve önemli dersler almış olacak.

Ama bilerek veya bilmeden hata yapan yazılı ve görsel medya mensuplarının kurulumlarına verdikleri zarar büyük olacaktır.

Tüm Fenerbahçe'ye gönül verenler gibi, benim de bir spor sever olarak, Fenerbahçe Futbol Takımı'nın, eski başarılı günlerine bir an evvel dönerek, Spor Toto Süper Ligi' ne renk vermelerini dilerim.

Sevgilerimle.

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları