İşte siber saldırı algoritması

11 Temmuz 2019 Saat: 14:10
İşte siber saldırı algoritması
Mitsubishi Electric, ekipman sensörleri için dünyanın ilk siber saldırı algoritmasını geliştirdi

Sensör bazlı otomatik kontrolün; drone’lar, araç içi cihazlar ve üretim tesisleri gibi günlük uygulamalarda giderek daha fazla yer bulması siber güvenlik alanındaki tedbirlere yönelik ihtiyacı da fazlasıyla artırıyor. Mitsubishi Electric, Drone’lar, otomobiller, üretim tesisleri ve çok daha fazlasında kullanılan sensörler için yeni bir siber saldırı algoritması geliştirdi. Yeni geliştirilen bu algoritma sayesinde siber saldırılar kolaylıkla tespit edilebiliyor.
YENİ GELİŞTİRİLEN ALGORİTMA
Yeni geliştirilen algoritma, siber saldırılar sırasında sensör ölçümlerinde meydana gelen tutarsızlıkları tespit edebildiği için bu algoritmanın dünyada bir ilk olduğu söyleniyor. Algoritmada siber saldırılar, drone’ların otomatik kontrolünde kullanılan pusula, jiroskop ve akselerometre gibi çeşitli sensörlerden alınan ölçümler arasındaki tutarsızlıklara dayalı olarak tespit ediliyor.
2020 YILINDA SATIŞA ÇIKACAK
Yeni algoritmanın geliştirme çalışmalarına Japonya Ulusal Araştırma ve Kalkınma Ajansı’na bağlı Yeni Enerji ve Endüstriyel Teknoloji Geliştirme Kuruluşu (NEDO) tarafından görevlendirilen özel bir birim tarafından kısmi destek sağlandı. 2020 yılından itibaren satışa sunulması hedeflenen teknolojinin geliştirme çalışmaları devam ediyor.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

BENZER HABERLER