KARBAFED, gürcü çocukları ağırladı

23 Nisan 2019 Saat: 11:24
KARBAFED, gürcü çocukları ağırladı
Gürcistan’dan gelen çocuklar, KARBAFED’i renklendirdi. Çocuklar burada hemşehrileriyle Gürcüce konuştu

Ayşe AYDIN - 41. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında Gürcistan’ın Batum kentinden ilimize gelen 26 kişilik öğrenci grubu ilimizde ağırlandı. Çocuklar, Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu’nun merkezinin bulunduğu Doğu Kışla Gençlik Parkı’nda yaptıkları gösteride izleyenleri büyüledi. Etkinliğe KARBAFED Başkanı Mikail Kalyoncu, Kocaeli Artvinliler Derneği Başkanı Musa Özcan ve dernek yönetimi katıldı.
DERNEKTE GÖSTERİ
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda dünya çocuklarını ağırlayan ilimiz, yine renkli bir bayram geçirdi. İlimiz dernekleri de bu misafirliğe katkı sağlarken 23 Nisan’ı hemşehrilerinden ayrı kutlamak istemeyen Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu, bölgeden gelen bir grubu dernekte ağırladı. Dernekte 23 Nisan hemşehrileri ile Gürcüce konuşan misafirler çok mutlu oldu ve yaptıkları gösteri ile Doğu Kışla Gençlik Parkı’nı renklendirdi.
‘HÜZÜNLE AYRILDIK’
KARBAFED Başkanı Mikail Kalyoncu, çocukları ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek “Ata topraklarımızdan gelen değerli hemşehrilerimizi ağırlamanın heyecanını yaşıyoruz. Hemşehrilerimizi bu gün misafir ettik. Duygusal anlar yaşanmasına vesile olduk. Yapmış oldukları gösterileri ile bu gün burada bizleri kendilerine hayran bıraktılar. Kısa bir süre beraberliğimiz olmasına rağmen ayrılırken hüzünlendik. Değerli hemşehrilerimize hediyeler verdik ayrıca hafızalarımızda kalacak anılarla onları uğurladık” dedi.
‘TÜRKİYE’Yİ ÇOK SEVİYORUM’
Zvıadı Malakmaze (Grup Lideri) yaptığı açıklamada “Gürcü ve Laz hemşehrilerimle buluşmaktan dolayı son derece mutluyum. 18 Nisan’da başladığımız kutlamalar bu gün bitiyor ve ülkemize dönüyoruz. Bu yıl Türkiye’ye beşinci kez geldim. Özellikle Laz ve Gürcü hemşehrilerimiz ile karşılaşmaktan dolayı çok mutlu oldum. Türkiye ve Türk insanını seviyorum ” ifadelerini kullandı. Etkinliğin ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Rehberi Turgut Şamlı kontrolünde misafir grup kaldıkları otele götürüldü.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

BENZER HABERLER