Kaya, ‘Saldırı kültürümüze yapılmıştır’

22 Nisan 2019 Saat: 17:10
Kaya, ‘Saldırı kültürümüze yapılmıştır’
BBP Kocaeli İl Başkanı Remzi Kaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesi sonrası yapılan saldırıyı kınayarak “Bu saldırı insanlığımıza, demokrasimize ve en önemlisi Türk kültürüne yapılmış bir saldırıdır” dedi

Ayşe AYDIN - Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan BBP İl Başkanı Remzi Kaya, “Bu kirli senaryoyu yazanlar kim henüz bilmiyorum ama geçmişte ve bu gün kim teröristleri destekleyen partilerle hemhal olduysa Allah hepsini kahır eylesin. Kimsenin bu ülkenin güzel insanlarını, millet ve bayrak sevdalılarını birbirine düşürecek ayrıştırıcı dil kullanmaya, ötekileştirmeye hakkı yok. Biz yine de sağduyu çağrısı yapıyor, bu vesile ile Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınıyor ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu saldırının hiç bir gerekçesi ve izahı olamaz. Bu saldırı insanlığımıza, demokrasimize ve en önemlisi Türk kültürüne yapılmış bir saldırıdır” dedi.
‘DELİ GÖMLEĞİNİ ÇIKARMALIYIZ’
Müslüman Türk'ün inancında bu saldırının yeri olmadığının altını çizen Kaya, “Bu millete yapılacak en büyük kötülük memleket meseleleri ile mukayese edildiğinde çöp kadar önemi olmayan politik faydalar için şuursuz kalabalıkları kışkırtıp sonra da etrafına bakınarak suçlu aramaktır. Bu deli gömleğini biran evvel çıkarmamız gerekiyor. İlk önce de sorumluluk makamında olanlar. Zira bu kadar dersi çıkarabileceğimiz, dünya kadar tecrübemiz var. Bu kadar tecrübeye rağmen, bu milletin arasına fitne tohumu ekilmesine vesile olanlar ya feraset ve basiret açısından nasipsizdir, ya da ipleri başkasının elinde olan bir kukladır” diye konuştu.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

BENZER HABERLER