KBT’li çocuklar sahnede devleşti

25 Mayıs 2019 Saat: 14:02
KBT’li çocuklar sahnede devleşti
Kocaeli Bölge Tiyatrosu öncülüğünde düzenlenen “Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivali”, üç farklı grubun oynadığı üç farklı oyunla bir kez daha seyircisini büyüledi

İlimizde 26 yıldan bu yana Kocaeli Bölge Tiyatrosu tarafından her yıl düzenli olarak yapılan “Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivali”, 17 Mayıs’ta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü desteği ile başlamıştı. Gelenekselleşen 26. Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivali, Sabancı Kültür Merkezi sahnesinde çocuk oyuncuları ağırlıyor. Bu yıl 26’ncısı düzenlenen festivalinin son günlerine gelinirken, tiyatro gösterileri devam ediyor. Festival kapsamında bugün (cumartesi) sahnelenen ve birer saat süren Barış Gezegeni”, “Münya Dünya”, “Uzaklar” adlı üç oyunla festivalin sonuna bir adım daha yaklaşıldı.
3 GRUP, 3 OYUN
Festival kapsamında bugün Anahtar, Anonim, Artemis adlı gruplar; “Barış Gezegeni”, “Münya Dünya”, “Uzaklar” adlı oyunlar sergilendi. Sabancı Kültür Merkezi’nde sergilenen tiyatro oyunlarını, Kocaeli Bölge Tiyatrosu Kurucu Yönetmeni Burhan Akçin, aileler ve çok sayıda sanatsever izledi. Birbirinden yetenekli çocukların sergiledikleri performanslar seyirciyi büyüledi. Sevgi ve barış temalı oyunlar, adeta ders verir nitelikteydi. Salonda uzun süre alkış tutan izleyiciler aynı zamanda bol bol fotoğraf çekti.
YARIN FESTİVALİN SON GÜNÜ
Festivalin son günü olan yarın (pazar), Aksiyon, Apollon, adlı grupların oynayacağı; “Medeniyet Tiyatrosu”, “Damdaki Kemancı” adlı oyunlar sergilenecek. Saat 18:00’da İÇSES korosunun gerçekleştireceği dönem sonu konseri ile 26. Çocuk Tiyatro Festivali son bulacak.

KBT’li çocuklar sahnede devleşti

Kocaeli Bölge Tiyatrosu’nun yetenekli çocukları, büyük alkış aldı.

KBT’li çocuklar sahnede devleşti

Üç farklı grubun oynadığı üç farklı oyun bir kez daha seyircisini büyüledi.

KBT’li çocuklar sahnede devleşti

Seyirciler, oyunları büyük bir beğeni ile izledi.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız