Kocaman, yağış sonrası mahallelerde

20 Haziran 2019 Saat: 16:44
Kocaman, yağış sonrası mahallelerde
Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman, aşırı yağışlardan etkilenen Ataevler ve Arslanbey Mahalleri’nde inceleme yaptı

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Ataşehir ve Arslanbey Mahallesi’nde su baskınlarına müdahale eden İSU ekipleriyle birlikte incelemelerde bulundu. İki mahallede yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Kocaman, “Ülkemiz genelinde devam eden olağanüstü yağışlar nedeniyle ilçemizde oluşan su baskınlarını İSU yetkilileri ile birlikte inceledik. Yoğun yağışları en asgari şekilde atlatmak için çalışmalarımız anbean kontrolümüzde ve takipçisiyiz” ifadelerini kullandı.
KOCAMAN YERİNDE İNCELEDİ
Ülke genelinde aniden başlayarak birçok yerde su baskınlarına neden olan yağışların, Kartepe’de gereken önlemler alındı. Belediye Başkanı Kocaman, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, Ataşehir Mahallesi Muhtarı Sibel Demirsoy ve Arslanbey Mahallesi Muhtarı Sedat Topal ile birlikte su baskınları yaşanan yerleri inceledi, hemşehrilerinin isteklerini dinledi.
‘GEREKEN ÖNLEMLER ALINDI’
Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Kartepemizde zaman zaman mevsim normallerinin üzerinde ki aşırı yağışlardan etkilenmektedir. Bu yağışlar ise alınan tedbirler sayesinde çok fazla etkili olmamıştır. Minimum düzeyde su baskınları olmasına karşın Kartepe Belediyesi ve İSU ekiplerimiz tarafından anında müdahale edildi. Hemşehrilerimizin bu yağışlardan etkilenmemesi için gereken tedbirleri aldık. Yaptığımız incelemeler neticesinde çok şükür yoğun yağışın ilçemizde ciddi hasarlara sebep olmadığını söyleyebiliriz. İlimizde hasar gören hemşehrilerimize geçmiş olsun ülkemizde bu afet sonucu hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlara başsağlığı ve sabırlar diliyorum” şeklinde konuştu.


Kocaman, mağduriyeti yerinde inceleyip tedbirlerin alındığını söyledi.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

BENZER HABERLER