KOÜ’de ‘BİGG TEPE’ programı anlatıldı

13 Mart 2019 Saat: 14:51
KOÜ’de ‘BİGG TEPE’ programı anlatıldı
Kocaeli Üniversitesi'nde ‘BİGG TEPE’ programı anlatıldı

Bersu SARIOĞLU - Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi iş birliği ile TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı kapsamında 1. aşama hizmetlerinin yürütüldüğü ‘BİGG TEPE’ (Bireysel Genç Girişim) programı Kocaeli Üniversitesi’nin tüm bölümlerine tanıtılıyor

KOÜ Teknoloji Transfer Ofisi Girişimcilik ve Şirketleşme takım lideri Alican Oflaz, üniversitenin bölümlerini tek tek gezerek öğrencilere hem ‘BİGG TEPE’ programını anlattı hem öğrencileri alanlarında geliştirmenin ve mezun olduktan sonra bir adım önde olmanın yollarını aktardı.
BİGG TEPE NEDİR?
BİGG Tepe(Bireysel Genç Girişim), TÜBİTAK’ın öncülüğünü yaptığı ve misyon edindiği “yenilik odaklı fikirlerin desteklenmesi” amacıyla iş fikri sahibi girişimci adaylarını teşvik eden 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı, teknoloji yönü güçlü girişimlere 200 Bin TL hibe desteği (geri ödemesiz) sunmaktadır.Program 2 aşamadan oluşmaktadır. 1. Aşama sadece TÜBİTAK tarafından belirlenen uygulayıcı kuruluşlar tarafından sağlanmaktadır. Bu aşamada uygulayıcı kuruluşlar iş fikri sahiplerini eğitim programları ile 2. Aşama’ya hazırlayarak girişimcilik bilincini oluşturur.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

BENZER HABERLER