KSMMMO’da Etkin Grup da aday

11 Haziran 2019 Saat: 12:35
KSMMMO’da Etkin Grup da aday
Kocaeli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nın önümüzdeki hafta yapılacak genel kurulunda Etkin Grup adına Mustafa Taşpınar ve yönetimi aday olduğunu açıkladı

Kocaeli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nın (KSMMMO) 29. Olağan genel kurulu 22-23 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Kongrede 7 yönetim kurulu üyesi, 5 disiplin kurulu üyesi, 3 denetim kurulu üyesi ve 29 kişilik üst kurul delegasyonu seçilecek. Yeni yapılan yasal düzenleme ile odalarda başkanlar sadece 2 dönem başkanlık yapabileceği için mevcut Başkan Fikret Gökmen yeniden aday olamayacak. Kongrede Bin 850 kişinin oy kullanma hakkı bulunuyor.
‘OY KULLANALIM’
Etkin Muhasebeciler Grubu bugün (salı) Tanyıldız Düğün Salonu’nda gerçekleşen programla adaylıklarını duyurdu. Oda sekreterliği ve disiplin kurulu başkanlığını yapan Mustafa Taşpınar öncülüğünde adaylığını duyuran grup ‘Ben olmasam da olur demeyelim, oy kullanmaya gelelim’ sloganıyla yola çıktı. Meslek mensuplarına daha iyi hizmet vermek hedefiyle yola çıkan Etkin Muhasebeciler grubu basın açıklamasıyla kendilerini tanıttı. Programa mevcut Başkan Fikret Gökmen ve oda üyeleri katıldı.
‘DAYLAR BİRBİRİNİ KUCAKLAMALI’
KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen programda yaptığı konuşmada “Seçimler bittikten sonra artık grup kalmamalı. Tüm adaylar birbirini kucaklamalı. Tüm üyeler için çalışma yapmalı. Ben seçilecek olan yönetimin başarılı olacağından hiç kuşkum yok. Üstün başarılar diliyorum. Özellikle kongrenin ilk günü muhakkak yanımıza 3-4 kişi alıp kongreye katılalım. Grubun ismini ve ağırlığını taşıyacak katılım olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
‘TEMSİL EDECEK YÖNETİM SEÇİLMELİ’
Odanın eski başkanlarından Ender Şenol ise “Seçimler her zaman yapılıyor. Meslek mensubu yönetici seçecek. Kendisini temsil edecek ve yönetecek bir yönetim seçmeli. Meslek örgütü toplumsal yapının önemli bir noktası. Meslek mücadelesini birlikte yapmak gerektiğini hep söyledim. Değişimleri ve meslekli yapılanmaları ki sorunları göz önüne aldığımızda daha başarılı oluruz. Size meslekte ve yaşamda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
‘MADDİ BEKLENTİ YOK’
Etkin Grubun Başkan Adayı Mustafa Taşpınar yaptığı konuşmada “Meslekler arasında ayrışmayı önlemek, çözüm odaklı aktif bir yönetim oluşturmak üzere, üyelerden gelen talepler üzerine aday oldum. Yenilikçi ve sorun çözücü bir yönetim olacağız. Odamızda eğitim programları olacak. Geçmişe bakmıyoruz. Geçmişte ki olaylardan ders çıkarak gelecek planlaması yapıyoruz. Yeter ki birlik ve beraberlik içinde olalım. Yönetimizdeki arkadaşların maddi beklentisi yoktur. Tamamen gönüllülüktür. Yönetimimizin her yere yetişmesi mümkün değildir. Bu yüzden komisyonlar oluşturduk. Bu komisyonları etkin hale getireceğiz” dedi. Ayşe AYDIN


YÖNETİM KURULU ADAYLARI:
Mustafa Taşpınar, Tülin Keçeci Güngör, Barış Koçak, Engin Köroğlu, Emrah Temizalay, Canan Yaş, Fevzi Yıldırım.
DENETİM KURULU ADAYLARI:
Serdar Kandemir, Cemalettin Köksal, Sevgi Orhan.
DİSİPLİN KURULU ADAYLARI:
Özcan Çakır, Hasan Malo, Hakan Bıçakçı, Dayimi Gümüş, Merve Yıldırım.
MUSTAFA TAŞPINAR KİMDİR?
1963 yılında İzmit’te doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu. Evli üç çocuk babası. 1995 yılında mali müşavir oldu. 2000 yılında beri oda da aktif görevlere bulundu.

KSMMMO’da Etkin Grup da aday

Mustafa Taşpınar ve yönetimi kendilerini tanıttı.

KSMMMO’da Etkin Grup da aday

Mustafa Taşpınar, yönetim, denetleme ve disiplin kurulu adayları bir arada görülüyor.

KSMMMO’da Etkin Grup da aday

Mustafa Taşpınar.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız