E-Posta: cagdaskocaeli@gmail.com

Adres: Çağdaş Kocaeli Gazetecilik Matbaacılık Nak. ve Dağ. Tic. Ltd. Şti.

Mini mini 1’ler okula başladı

5 Eylül 2019 Saat: 13:42
Eğitim öğretime adaptasyon süreci bugün (perşembe) 86 bin ilk, orta ve lise birinci sınıf öğrencisi için başladı. Bugün okullarına giderek yeni dönemin startını veren öğrenciler oldukça heyecanlıydı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilkokul, ortaokul ve lise birinci sınıfa başlayan öğrenciler için uyum süreci kapsamında başlattığı program sürüyor. Birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıfların eğitim öğretime uyum süreci kapsamında bugün 86 Bin öğrenci ilimizde eğitime başladı. 2 gün sürecek olan eğitim sürecinde ilkokul öğrencileri, velileriyle birlikte okula gelerek öğretmenleriyle tanıştı. Birinci sınıf öğrencilerinin okula daha çabuk uyum sağlamaları adına öğretmeni ve velileriyle birlikte okul bahçesinde oyunlar oynadı. Ayşe AYDIN

Ulugazi İlkokulu’nda eğitim öğretime uyum süreci kapsamında okula gelen birinci sınıf öğrencileri velileriyle birlikte oyun oynadı.

Birinci sınıfa başlayacak olan Simay Yağmur Fındık ve Duru Orhan çok heyecanlıydı. Duru’nun annesi, Damla Orhan ve anneannesi Deniz Tekin de çocukları okuldaki ilk günlerinde yalnız bırakmadı.

Okulun ilk gününde birinci gün hatırası için öğrenciler ve veliler fotoğraf çektirdi.

1. sınıfa başlayan minikler hemen kaynaşıp arkadaş oldu.

Birinci sınıfların öğretmeni Kazım Şimşek, yeni öğrencileri ve velileriyle birlikte birinci gün hatıra fotoğrafı çektirdi.

Hafsa Sümeyye Akduman bu yıl birinci sınıfa başlıyor. Hafsa’nın annesi Sefanur, babası Hüsnü ve kardeşi Hamza Burak Akduman okulun ilk gününü birlikte geçirdi.

Ulugazi İlkokulu’nda birinci sınıfa başlayan Nurulayn Altınay ve Hafsa Akduman’aın ailesi birlikte görülüyor.