Kocaelispor Yeni Çorum kadar istemedi...

16 Mayıs 2019 Saat: 15:52
SADUN ÇETİN

Bizim patron Ali Sağsöz ile birlikte önceki akşamki maça gittik. Şu maç bu maça giderim derken, yeni stadımıza gitmek Yeni Çorum maçına kısmet oldu. Stadı çok beğendim. Atmosfer şahane, taraftar ondan daha şahaneydi. Stat inşaatı başlamadan önce İZAYDAŞ’ın burnunun dibine ve Hyundai Fabrikası’nın hemen bitişiğine yapılmasın demiştik ama dinleyen olmamıştı. Kokuyu hissedince trafiği görünce yer seçiminin yanlışlığını maalesef üzülerek gördüm. Otopark ve stada ulaşım derdi had safhada. Hele şimdi şok yenilgi alarak 3’üncü lige demir attık ya, oraya bundan sonra ne yol yapılır, ne de tramvay gider.

Rakip kazanmayı bizden çok istedi. Daha akıllı daha istekli oynadı. Son dakikaya kadar atak oynayan, 3-0’dan sonra bile gol arayan Yeni Çorum oldu. Bizimkiler sanki final olduğunu unutmuş sıradan bir maça çıkmışlardı. Bir an önce bitse de kurtulsak der gibi bir halleri vardı. İkinci yarının başında bir 15 dakika biraz canlanır gibi oldular, o kadar. O muazzam coşkulu taraftara yazık oldu. Büyükşehir Başkanı Tahir Büyükakın’ın sandviç, meyve suyu, hurma, kek ve sudan oluşan iftariyeliği güzel bir jestti. Hem iftar yapıp hem maçı seyreden 20 bin taraftar gerçekten kahroldu.

AK Parti’de il başkanı için

kapsamlı araştırma…

AK Parti’de il başkanı arayışı sürüyor. Önceki gün üç kişiden oluşan ikinci bir heyet geldi. Mevcut ve eski bütün ilçe başkanlarından sonra belediye başkanlarıyla da görüştüler. Hatta partinin kurucusu durumundaki kanaat önderlerinin de görüşlerini almışlar. Bu kez ince elenip, sık dokunmak istendiği belli oluyor. Peki, ilk gelen heyet bunları niye yapmadı? Onlar neden sadece istifa eden il yöneticilerinin yanı sıra gençlik ve kadın kollarının il yönetimleriyle görüşmeyi yeterli görmüşlerdi? Cumhurbaşkanı ve partinin lideri Erdoğan çalışmayı yetersiz görmüş olacak ki önerilen 5 adayı onaylamadı. İkinci araştırma işte bu nedenle yapıldı. Bu gelişmeler biraz stres yarattı ama herkesin görüşüne başvurulması AK Partilileri memnun etmiş görünüyor.

Erdoğan tam konsantre olunca işler ince elenip sık dokunuyor. Yapılan istişareler yani izlenen yöntem AK partililerin kafasında soru işareti bırakmayacak hale dönüşüyor. Tabi bu da ister istemez, geçmiş yıllarda aday olup gösterilmeyen ve bu nedenle kendini mağdur görmüş pek çok politikacıda “keşke eski yıllarda da böyle yapılabilseydi” diye bir duygu uyandırıyor.

İzmit Belediyesi’nin

içten ve dıştan fotoğrafı...

Pazartesi günü yazdığım “İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e ziyaretten notlar” başlıklı yazımı okuyan 8-10 kişi çeşitli vesilelerle görüşlerini dile getirdi. Kimi gazeteye geldi anlattı, kimi sokakta yakalayıp söyledi, kimileri ise telefonla arayarak görüşlerini paylaştı. Hiç biri Fatma Hanımın karşıtı değil. Kimisi içeriden kimisi dışarıdan bakıyor. Fatma Hanımın 1 aylık fotoğrafını çekmişler. Hiç yorum yapmadan özetle aktarıyorum...

Belediyenin içerden görünümü...

Biri 20 yıllık, diğeri 12 yıllık, üçüncüsü 7 yıllık üç bürokrattan aynı şeyi işittim; “CHP çok hazırlıksızmış. Kadro da, bakış açısı da yok. Yürüyen işler bile aksamaya başladı. Fatma Hanım henüz ipin ucunu tutamadı. Bürokrat yöneticiler ne yapacağını bilmiyor”

Belediyenin dışarıdan görünümü...

Sokakta karşılaştıklarım diyor ki; “Fatma Başkan o etkinlikten bu etkinliğe koşturuyor ama sokakta yok. Sergilere, kutlamalara, açılışlara katılıyor ama şantiyelerde görünmüyor. Çöpçü sokağı süpürüyor mu, parktaki üzerine düşeni yapıyor mu, bozulan yollar zamanında onarılıyor mu bilmiyor. Çünkü gezip görmüyor. Çalışanları motive edip onlara heyecan kazandırmıyor”

Önceki gün sıcak bir gelişme yaşandı. Başkan Hürriyet 3 Başkan Yardımcısı’nın yetkilerini elinden alıp, onların sorumluluğundaki müdürlükleri kendine bağladı. Bundan sonra nasıl gelişmeler yaşanacağını hep birlikte izleyip göreceğiz.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız