Şeker’den Akar’a sürgün cevabı

30 Mayıs 2019 Saat: 15:52
Şeker’den Akar’a sürgün cevabı
CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ın İzmit Belediyesi’yle ilgili “Bir tane Başkan Yardımcısı sürgün edilmedi, Emine Hanım bunu ispatlasın ben de her şeye varım” sözlerine AK Parti’li İlyas Şeker’den cevap geldi

Şeker, başkan yardımcısı Güray Oruç’un Akmeşe’ye sürülmesini meclis gündemine taşıdı

İzmit Belediyesi’nde 10 işçinin çıkarıldığı iddiaları Meclis de AKParti Milletvekili Emine Zeybek ve CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ı karşı karşıya getirmişti. AK Parti Milletvekili Emine Zeybek yaptığı konuşma da İzmit Belediyesi’nde başkan yardımcılarının sürgün edildiği ve 10 işçinin hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldığı sözlerine CHP Kocaeli Milletvekili Haydar sert sözlerle cevap vermiş, “Bir tane Başkan Yardımcısı sürgün edilmedi, Emine Hanım bunu ispatlasın ben de her şeye varım” demişti.
SÜRGÜNÜ AÇIKLADI
Akar’ın o sözlerine dün (çarşamba) AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker cevap verdi. Eski AK Parti’li başkan Nevzat Doğan’ın damadı, Güray Oruç’un Akmeşe sürüldüğü ifade eden Şeker konuşmasında şunları dedi; “İzmit Belediye Başkanının personele mobbing uyguladığını ve sürgün yaptığını milletvekili arkadaşım Emine Zeybek dile getirmişti. Milletvekili Haydar Akar da ‘Bir tane başkan yardımcısı sürgün edilmedi. Emine Hanım bunu ispatlasın, ben her şeyi söylemeye hazırım’ ifadesini kullanmıştır. Evet, şimdi resmî yazıyı okuyorum. 27/05/2019 ‘İzmit Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları Eğitim Müdürlüğü Güray Oruç-Belediye Başkan Yardımcısı Başkanlık makamının 27/05/2019 tarihli ve 1199 sayılı onayı Belediyemizde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi 1. derece belediye başkan yardımcısı kadrosunda iken görülen lüzum üzerine Akmeşe hizmet biriminde görevlendirilmeniz ilgili olurla uygun görülmüştür. Bilgi ve gereğini arz ederim. Sevtap Cengiz İnsan Kaynakları Eğitim Müdür Vekili’ Evet, Sayın Başkanım, bu bahsedilen yer İzmit merkeze 40 kilometre uzakta, daha önceden beldeydi.”

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

BENZER HABERLER