E-Posta: cagdaskocaeli@gmail.com

Adres: Çağdaş Kocaeli Gazetecilik Matbaacılık Nak. ve Dağ. Tic. Ltd. Şti.

Semt Konakları’ndaki kurslara ilgi artıyor

26 Şubat 2020 Saat: 17:19
Başiskele Belediyesi’ne bağlı Semt Konakları’nda uzman eğitmenlerce Başiskeleliler’in istekleri doğrultusunda kurslar verilmeye devam ediyor

Başiskele’de eğitim ve öğretime büyük önem veren Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, ilçenin dört bir yanında bulunan belediyeye bağlı semt konaklarında Başiskeleli’nin yaygın eğitimine destek veriyor. Yaz kış demeden semt konaklarında devam eden eğitimlere özellikle kadınlar yoğun ilgi gösteriyor.
HEM ÖĞRENİP HEM SOSYALLEŞİYORLAR
Vezirçiftliği Semt Konağı, Yeşilkent Semt Konağı, Bala Hatun Sosyal Yaşam Merkezi ve Rabia Hatun Bayan Eğitim Merkezi’nde el nakışı, mefruşat, dikiş, nakış, örgü, iğne oyası, okur-yazarlık, Kur’an-ı Kerim gibi kurslar devam ediyor. Başiskele İlçe Halk Eğitim Merkezi ve Başiskele İlçe Müftülüğü işbirliğiyle verilen kurslarda Başiskeleli kadınlar hem öğreniyor, hem de komşularıyla kaynaşıp sosyalleşme imkânı buluyor.
BAŞKEM PROJESİYLE KURSLARA İLGİ ARTACAK
Göreve geldiği günden beri Başiskele’de istihdama yönelik büyük atılımlar gerçekleştiren Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, aile ekonomisine katkı sağlamayı amaçlayan kadınlara yönelik yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor.Başiskele’de ikamet eden kadınların semt konaklarında veya evlerinde yaptığı el emeği göz nuru ürünlerini rahatlıkla tüketiciye ulaştırıp satabileceği Başiskele Kadın El Emeği Mağazası (BAŞKEM) SymbolAVM’de 8 Mart’ta açılacak.BAŞKEM Projesi ile Başiskele Belediyesi Semt Konakları’ndaki kurslara ilginin daha da artacağı tahmin ediliyor.

BENZER HABERLER