Yedi Kocalı Hürmüz’den gala

26 Ocak 2019 Saat: 10:41
Yedi Kocalı Hürmüz’den gala
Yedi Kocalı Hürmüz’den gala

Oyun İstasyonu, 2018-2019 yılı; 15. tiyatro sezonunda oyun yazarı Sadık Şendil’in yazdığı, “Yedi Kocalı Hürmüz” adlı geleneksel Türk tiyatrosunun önemli eserlerinden komedi türünde Kadir YÜKSEL rejisi ile Kocaeli Seyircisi ile buluşturdu Oyun dün akşam Sabancı Kültür Merkezi’nde sahnelendi. İzmit, Başiskele ve Gölcük kaymakamları ile Kocaeli Üniversite Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri ile Direklerarası Seyirci Ödülleri jürisinin katılımı ile gala kutlaması yapıldı. Oyun geniş bir seyirci kitlesinden büyük ilgi ve beğeni görmeye devam ediyor. Oyun, sezon boyunca Çarşamba günleri devamlı olarak sahne almaya devam edecek…


Yazan : Sadık ŞENDİL
Yöneten : Kadir YÜKSEL
Yönetmen Yrd : Evrim ZEYTİNOĞLU
Dekor : Gülabi TURAN, Ergin DEMİREL
Teknik : Mustafa SAREM
Oynayanlar
Aynur Seren, Filiz Çolaklar, Aynur Erdoğan, Gülabi Turan, Evrim Türkan, Tufan Katırcı, Ergin Demirel, Tuba Keskin, Büşra Çiçekli, Hakan Yılmaz, Murat Kuşaksız, Büşra Çiçekli Durmuş Çetin, Nejla Karakurt, Sercan Akdoğan, Yasemin Sevim, Ersen Doğan, Merve Yıldırım, Deniz Özdemir.
OYUNUN KONUSU
Yedi Kocalı Hürmüz, becerikli, kurnaz bir kadının, erkekleri adeta elinde oynatarak, yaşamını onların üstünden sürdürmesinin öyküsünü, güldürüye dayalı canlı müzikli, danslı, rejisi ile kentimiz sahnesinde..

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

BENZER HABERLER