Zeybek’ten Hürriyet’e yanıt

31 Mayıs 2019 Saat: 17:12
Zeybek’ten Hürriyet’e yanıt
Hürriyet’in işten çıkarılan işçilerle ilgili yaptığı basın açıklamasında ‘İşe alınanlardan biri Emine Zeybek’in gelini. Emine Hanım’ın niye bağırdığı belli oluyor’ ifadelerine, AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeybek, Twitter hesabından yanıt verdi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bugün (cuma) makamında işten çıkarma iddialarını yanıtlamıştı. Hürriyet açıklamasında “İşe alınanlar bir tanesi Nevzat Doğan’ın yeğeni, meclis üyesinin kızı, Emine Zeybek’in gelini. Emine hanımın niye bağırdığı da belli oluyor. Şu kürsüye bir kere de vatandaş için, garibanlar için çıkın. Posco’da, Flormar’da o işçiler grev yaparken neredeydi bu vekil arkadaşlar” demişti. Hürriyet’in bu sözlerine AK Partili Milletvekili Zeybek’ten yanıt gecikmedi.
‘ORASI AĞLAMA DUVARI DEĞİL’
Emine Zeybek Twitter hesabında yaptığı ard arda paylaşımlarda şu ifadelere yer verdi: “Fatma Hanım belediyeyi yönetmek, meclis kürsüsünden ahkâm kesmeye benzemiyor değil mi? Vah…Vah…Vah… Baktın belediyeyi yönetemeyeceksin sağa sola saldırmaya başladın. Millet senden hizmet bekliyor. Orası ağlama duvarı değil.”
‘BİR DE HUKUKÇU OLACAKSIN’
‘’Hepsini aynı gün atardım.” diyorsun “Atardım” derken,sen diktatör müsün? Bir de hukukçu olacaksın, bu zihniyetle mi belediyeyi yöneteceksin? “Usulsüz memur alımı yapılmış” diyorsun belgeyle ispatla da ne gibi usulsüzlük yapılmış öğrenelim.
‘NİYE BAĞIRIYORMUŞUM’
Usulsüz memur alımı yapılanlardan biri de benim kardeşimin eşiymiş, “ Emine Hanımın niye bağırdığı da belli oluyor” Niye bağırıyormuşum, açıkla da kamuoyu öğrensin. Kardeşimin eşi yıllardır belediye de çalışıyor. Yıllarca temizlik firmasında çalıştı.
‘KULLANDIĞI İFADEYE BAK’
Taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi kararından sonra Bekaş’ta çalışmaya başladı. Memur olabilmek için gerekli sınavlara girip kriterleritamamladığında memur kadrosuna geçti. 14 yıllık bir personelin memur kadrosuna geçmesinde nasıl bir hakkaniyetsizlik var? Fatma Hanıma göre bunun için bağırıyormuşum? Kullandığı ifadeye bak! Önce bulunduğun makamın ağırlığına yakışır şekilde konuşmayı öğren.
‘HANGİ GARİBANA MERHEM OLDUN’
Beyanatında bizleri “Millet için, işçi için, gariban için” kürsüye çıkmaya davet ediyorsun. Oy derdin olmadan vekilliğin döneminde hangi garibanın, yetimin, fakir fukaranın yarasına merhem oldun, sofrasına oturdun, elinden tuttun. Söyle de biz de bilelim. Şov amaçlı fabrika kapılarında beklemekle, meclis kürsüsünde tribüne oynamakla işçinin yanında olunmuyor.
‘MESLEKİ ÜSTADIN OLARAK SANA TAVSİYEM…’
Eline yetki geçer geçmez, ilk icraatın insanların ekmeği ile oynamak oldu. Hukukçu meslektaşın ve mesleki üstadın olarak sana tavsiyem; hukukçu kimliğini unutmadan, kullandığın her cümleye ve attığın her adıma dikkat et!

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

BENZER HABERLER