Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Müftülük eski binasına geri dönüyor

Kocaeli İl Müftülüğü’nün D-100 karayolu yanında yer alan binası yenilendi. Büyükşehir Belediyesi’nin 3 milyon TL’lik desteğiyle yapılan onarım sonucu 15 yıllık binanın iç ve dış tadilatları yapıldı

21 Ekim 2019 Saat: 16:36
Müftülük eski binasına geri dönüyor
Müftülük eski binasına geri dönüyor

Kocaeli İl Müftülüğü’nün D-100 karayolu yanında yer alan binası yenilendi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 3 milyon TL’lik desteğiyle yapılan onarım sonucu 15 yıllık binanın iç ve dış tadilatları yapıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin onarımını üstlendiği binadaki tadilat çalışmalarında sona gelindi. Binada yer alan küçük tadilatların da kısa süre içinde bitirilmesi, binanın yeniden hizmete açılması planlanıyor.
BİNANIN 8 KATI ELDEN GEÇİRİLDİ
Fahri Kayadibi’nin İl Müftüsü olduğu dönemde inşaatı başlayan, merhum il müftüsü Hikmet Kutlu döneminde hizmete giren İzmit Ömerağa Mahallesi Şehabettin Bilgisu Caddesi’ndeki bina yaklaşık 15 yıl hizmet verdi. 2018 Temmuz ayında binada tadilat çalışmaları başladı. Binanın dış cephesine mantolama yapıldı. 3 milyon 1721 bin TL muhammen bedelli ihale çalışmaları kapsamında 8 katlı binanın tamamı elden geçirildi.
GENÇLİK MERKEZİ OLARAK HİZMET VERECEK
İş bölümlerinde de önemli düzenleme yapıldı. 8 katlı binanın bodrum katı dahil ilk 4 katı gençlik merkezi olarak hizmet verecek. 4 ve 8’inci katlarda da müftülük birimleri çalışma yapacak. İzmit Yenişehir Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı Yıldızlı Sokak’ta bulunan 3 katlı binada hizmetlerine geçici olarak devam eden İl Müftülüğü de çalışmalar bitirilince buraya taşınacak.
EN GEÇ KASIM AYI BAŞINDA TAŞINACAK
İl Müftüsü Sinan Cihan, Müftülük binasındaki onarımın tamamlandığını, ufak bazı eksikliklerin bitirilip temizliğinin yapılmasından sonra bu ay içerisinde ve en geç Kasım ayı başında yeni binada hizmet vermeyi planladıklarını söyledi. Binadaki onarım nedeniyle İl Müftülüğü hizmetlerini geçici olarak İzmit Yenişehir Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı Yıldızlı Sokak’ta bulunan 3 katlı binada sürdürüyor. Kerim ÇELİK


Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑