Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Mursi için gıyabi cenaze namazı

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için gıyabi cenaze namazı kıldı

18 Haziran 2019 Saat: 15:57
Mursi için gıyabi cenaze namazı
Mursi için gıyabi cenaze namazı

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri mahkeme salonunda hayatını kaybeden Mısır'ın eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için tüm üyelerini gıyabi cenaze namazı kıldı. Mursi için İzmit Fevziye Camii'nde öğle namazına müteakip kılınan gıyabi cenaze namazına, Gönüllü Kültür Teşekkülleri Dönem Sözcüsü Şahin Yaşlık’ın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü, İl Müftüsü Yusuf Doğan, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, İHH Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal, TÜGVA Kocaeli İl Temsilcisi Muhammed Hanefi Akbulut, KİHMED Başkanı Sabahattin Yamak, AK Parti eski İl Başkanı Mahmut Civelek, Kocaeli Trabzonlular Derneği Başkanı Sami Durmuşoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Gıyabi cenaze namazından sonra basın açıklaması okunurken Mısır bayrakları açıldı.
'KATİLİ SİSİ CUNTASIDIR'
Basın açıklamasında konuşan Gönüllü Kültür Teşekkülleri Dönem Sözcüsü Şahin Yaşlık, “Mısır’ın ilk ve tek meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, kendisine yapılan sistematik işkence ve ihmaller ardından dün şehit olmuştur. Aslında Mursi, 17 Haziran’daki duruşmada haksız suçlamalara karşı hem kendini hem de davasını savunurken şehit edilmiştir. Şehit Mursi’yi idam cezasıyla yargılayan Mısır cuntası, karar çıksa bile bir cumhurbaşkanını idam etmenin siyasi sonuçlarına katlanamayacağını bildiği için onu yavaş bir süreçte öldürmeyi tercih etmiştir. “Firavunlaşan Sisi cuntasının idamlarını durdurmak bir yana, ağır sağlık problemi yaşayan Mursi için bile bir ölüm tezgahı hazırlamış. Lanet olsun sizin sözde mahkemelerinize, lanet olsun sizin darbeyi hukuk gören emperyal sisteminize” diye konuştu
'YAŞASIN MISIR DİRENİŞİ'
Yaşlık sözlerini, “Mısır’da yaşananlar bir kez daha göstermiştir ki, dünyada saflar nettir. Bir tarafta emperyalizm ve onların işbirlikçi kuklaları, diğer tarafta sömürülen ve ezilen kitlelerle onların sesi olma onurunu canlarıyla ödeyen vicdanlı insanlar. Demokrasi, insan hakları ve özgürlük nutku çekenlerle İslam dünyasını kana bulayanlar aynı safta ve aynı kesimler. Artık yeter diyoruz. Mısır’daki siyasi tutuklular derhal serbest bırakılmalıdır. Sisi cuntasının uluslararası mahkemelerde yargılanması için çalışma başlatılmalıdır. Mursi’nin şehadeti, uluslararası bir heyet tarafından incelenmeli ve tüm sorumlular yargı önüne çıkarılmalıdır. Yaşasın Mısır direnişi” ifadeleriyle sonlandırdı.
'ZALİMLERİ UNUTMAYACAK'
Gönüllü Kültür Teşekkülleri Dönem Sözcüsü Şahin Yaşlık’ın ardından açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “ 2357 gündür Mısır zindanlarındaki direniş destanını sürdüren Muhammed Mürsi zalimlerin mahkemesinde şehadete yürümüştür. “Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma!” (İbrahim, 42) diye buyuran bir dinin mensupları olarak bu süreçte bizleri en derinden yaralayan İslam dünyasının suskunluğu olmuştur. Barbar Sisi’ye karşı dur diyen tek dünya lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. İnancımızın gereği ve liderimizin dik duruşuyla Mısır’da insan haklarının hiçlenmesini kabul etmedik, etmeyeceğiz. Biz, Mürsi’nin verdiği onurlu mücadelesinin ve şehadetinin şahidiyiz. İnsanlık, zulme direnenleri ve zulmeden zalimleri unutmayacaktır” şeklinde konuştu. Kerim ÇELİK

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Mursi için gıyabi cenaze namazı

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için kılınan gıyabi cenaze namazını İl Müftüsü Yusuf Doğan kıldırdı.

Mursi için gıyabi cenaze namazı

Mursi için kılınan gıyabi cenaze namazı sonrası Gönüllü Kültür Teşekkülleri Sözcüsü Şahin Yaşlık basın açıklaması gerçekleştirdi.

Mursi için gıyabi cenaze namazı

Yaşlık’ın ardından AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş de açıklamalarda bulundu.

Mursi için gıyabi cenaze namazı

Fevziye Camii Avlusu’nda kılınan cenaze namazı ve basın açıklamasına çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 1 yorum yapılmıştır
ERSİN OYKAN 18.06.2019 16:37
VATANDAŞA ZORLA CENAZE NAMAZI KILDIRILMAZ.MURSİYİ TANIYANLAR KILSIN ,ONLAR HELALLİK VERSİN.
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑