Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

Mutlu, ‘Geç gelen adalet, adalet değildir’

Saadet Partisi (SP) Başiskele Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu, KHK ile kadroya geçen personellere yapılan zamlarla ilgili, "Yapılan zam geç kalınmış ama doğru bir uygulamadır. Geç gelen adalet, adalet değildir" dedi

28 Mart 2019 Saat: 16:24
Mutlu, ‘Geç gelen adalet, adalet değildir’
Mutlu, ‘Geç gelen adalet, adalet değildir’

KHK ile kadroya geçen personellere yapılan zamlarla ilgili Saadet Partisi (SP) Başiskele Belediye Başkan Adayı Zafer Mutlu, bir açıklama yaptı. Mutlu’nun açıklaması şöyle: “KHK ile kadroya geçen personellerimize yapılan zam geç kalınmış ama doğru bir uygulamadır. Yapılan düzenlemeyi sonuna kadar destekliyorum fakat geç gelen adalet, adalet değildir. Elinizde imkan varken yapmadığınız düzenlemeyi şimdi seçim kaybetme korkusu ile yapıyorsunuz. Herkes bu gerçeğin farkında. Geç kalınmış bir hakkı iade ettiğiniz için kutlama yapmanız değil, bu zamana kadar çalışanlarımızı mağdur ettiğiniz için onlardan özür dilemeniz gerekir.”
‘ÇALIŞANIN RIZKI ÜZERİNDEN SİYASET AYIBI’
“Çalışanlarımızın maaşına eklenen bu fiyat farkı en azından 2019 Ocak ayında başlatılmalıydı. Biz başkanlığa seçildiğimizde yılbaşından bu yana oluşan aradaki fiyat farkını da inşallah personelimize vereceğiz. Bunu yaparken de kutlama yaparak değil helallik isteyerek yapacağız. Gönül belediyeciliği diye sloganlar atıp çalışanımızın rızkı üzerinden siyaset yapma ayıbı gösterenler umarım bu hassasiyeti anlarlar.”
‘BİZ GELMEDEN HİZMETLERİMİZ GELMEYE BAŞLADI’
“Hamdolsun biz daha yönetime gelmeden hizmetlerimiz gelmeye başladı. Rakiplerimiz bizlerin kazanması korkusu ile kesenin ağzını açtı. Bu güne kadar millete yapılan hiçbir hizmete karşı çıkmadık, bundan sonra da çıkmayız. Yeter ki işçimizin, memurumuzun, halkımızın yaşam kalitesi yükselsin, biz bundan ancak mutlu oluruz.”
‘MİLLETİN BU OYUNLARA KARNI TOK’
“Fakat şunu da çok iyi bilin; Seçime iki gün kala ne kadar sürprizler açıklarsanız açıklayın, milletimizin bu oyunlara artık karnı tok. Hiçbir yetkisi olmadığı halde, yerel yönetimlerin seçim yasakları başladığı bir dönemde, belediye çalışanlarımızı kurumda toplayıp bir siyasi parti başkan adayına yetkisi olmayan konuda, sanki zammı o yapmış gibi açıklama yaptırmak sizin acziyetinizin bir göstergesidir. Etekleriniz tutuştu, başı kesilmiş tavuk gibi koşturuyorsunuz.”
‘ÇALIŞANLARIMIZA MÜJDE’
“Ayrıca çalışanlarımıza bir müjdemiz daha var. Seçim döneminde verilen fakat Ali-Cengiz oyunları ile çözülmüş gibi gösterilip çözülmeyen taşerona kadro sorununu da inşallah çözeceğiz. Belediye işçilerimiz ile taşerondan kadroya geçen personellerimiz arasındaki maaş farkını gidereceğiz. Tüm personellerimiz eşit işe eşit ücret alacak ve seçim döneminde değil alın teri kurumadan hakkını alacak. Tüm çalışanlarımızla Başiskele'de hep beraber temiz bir sayfa açacağız ve Başiskele'yi inşallah birlikte yöneteceğiz.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑