Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

O bölümlerle ilgili Hülagü’den açıklama

KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, elektronik ortamda verilmesi mümkün olmayan derslerle ilgili çalışma başlattıklarını açıkladı

26 Mart 2020 Saat: 13:24
Sadettin Hülagü
O bölümlerle ilgili Hülagü’den açıklama

KOÜ’de ara verilen eğitim elektronik ortamda sürüyor. Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı. Geçtiğimiz haftalarda ara verilen eğitim öğretim hayatıyla ilgili konuşan Hülagü, elektronik ortamda yapılma imkanı olmayan derslerin bu ortamda yapılabilmesi için karar aldıklarını ifade etti.
‘TEHLİKE SÜRÜYOR’
Prof. Dr. Sadettin Hülagü, yaptığı açıklamada “Sevgili öğrenci kardeşlerim, şu an ülkemiz koronavirüspandemisi nedeniyle olağanüstü bir dönem yaşamaktadır. İlk kez böyle bir ciddi ve hayatı tehdit eden durum nedeniyle eğitim ve öğretime geçici bir süre ara verilmiştir. Daha önce UZEM merkezimiz 20.000 civarı öğrencimize, belli bir kısım dersleri ESD seçmeli olarak vermekteydi. Takdir edersiniz ki tüm derslerin elektronik ortamda yapılmasının imkanı yoktur. Örneğin Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Konservatuar, Mühendisliğin uygulamalı laboratuvar ve staj dersleri gibi” dedi.
‘SORU-CEVAP YAPILACAK’
Yönetim olarak uygulamalı derslerin dışında kalanların elektronik ortamda anlatılabilmelerini sağlamayı planladıklarını açıklayan Prof. Dr. Sadettin Hülagü, “Tüm hocalarımıza dersleri video konferans şeklinde hazırlamaları talimatını verdik ve hazırlıklar hızla tamamlanıp sisteme yüklenecektir. Ayrıca hocalarımızla dersle İlgili soru - cevap şeklinde formlar hazırlanıp hocanın o dersle ilgili iletişimi sağlanacaktır. Sisteme yanlış girmeler neticesi başarılı olamayan bazı kardeşlerimiz, şikayetçi olmaktalar. Web sayfamızda nasıl davranmanız gerektiğine ait ayrıntılı bilgi bulabileceksiniz” şeklinde konuştu.
‘GEREKİRSE YAZ OKULU YAPACAĞIZ’
Elektronik ortamda yapılacak derslerle alakalı öğrencilerin endişe etmemesi gerektiğini de ifade eden Sadettin Hülagü, “Mutlaka her şey tam olmayabilir ve eksikliklerimiz olacaktır ama bu zorlu süreci İnşallah el birliği ile çözeceğiz. Üniversite açılınca staj uygulamalarını ve laboratuvar çalışmalarını yoğunlaştırılmış olarak gerekirse yaz okulu şeklinde yapacağız hiç bir şekilde sizi mağdur etmeyeceğiz. İnsan hayatı hepimiz için önemli. Kadim kültürümüz ve inancımız yaşlılara sahip çıkmayı ve hürmet ettirmeyi bize vazife kılmıştır. Onlara zarar vermemek için sosyal izolasyona ve karantinaya çok dikkat etmemiz gerekiyor” dedi.
‘YAŞLILARIMIZI KORUYALIM’
Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü ayrıca öğrencilere sosyal mesaj da verdi. Prof. Dr. Hülagü, “Devletimiz sosyal devlet olma bilincinde tüm önlemleri almaktadır. Dünyanın hiç bir sağlık sistemi böyle bir hastalığının yayılımını yavaşlatmadan baş etmesi mümkün değildir. Sevdiklerimizin hayatına mal olacak sorumsuz hareketlerden kaçınalım. Onlar dünyaya geliş nedenimiz onlar bizim genetik kodlarımız” ifadelerini kullandı. Hülagü, öte yandan son günlerde sosyal medyada yaşlı vatandaşlara yapılan saygısızlıkları da göz önünde bulundurarak “Lütfen yaşlılarımızı koruyalım” dedi. Ayşe AYDIN


‘Gerçek değil’
KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, sosyal medyada dolaşan duyurunun gerçekliği olmadığını belirtti. Birkaç gündür sosyal medyada dolaşan ve YÖK tarafından açıklanmış gibi gösterilen açıklama Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü tarafından yalanlandı. Prof. Dr. Hülagü, YÖK’ün konuyla ilgili birkaç gün içinde açıklama yapacağını ifade etti. Hülagü, duyuruyla ilgili “Bu haber doğru değil, YÖK Perşembe veya Cuma konuyla ilgili bir açıklama yapacak” dedi.
YÖK’ÜN AÇIKLAMIŞ GİBİ GÖSTERDİĞİ DUYURU
Sosyal medyada dolaşan duyuru şöyle: “Tüm öğretim üyeleri ve öğrencilere duyuru;21 Aralık 2019 günü Çin Halk Cumhuriyeti’nde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyada etkisini gösteren Dünya Sağlık Örgütü’nün yayınladığı kararname ile pandemi ilan edilen Yeni Tip (Covid-19) koronavirüsü çerçevesinde Bilim Kurulu bakanlık kararınca eğitime 3 hafta ara verilmişti. 25.03.2020 bilim kurulu toplantısı kararınca devlet-, vakıf, açıköğretim üniversiteleri olarak 2020 Bahar dönemi eğitim yılı 25.03.2020 tarihi olarak sona erdirilmiştir. Eğitim ev sınavlar uzaktan devam etmeyecektir. Bir sonraki eğitim yılında bu dönem okunmuş gibi devam edilecek ve gelecek sene bahar yılı bu yılın bahar yılı olarak devam ettirilecektir. Gerekli açıklama ve bilgiler Yüksek Öğretim Kurulu web sitesinden ilan edilecektir.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑