Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Öğrenciler için makam aracını sattı

Kocaeli’de Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, makam aracını satarak, ilçedeki 12 bin öğrenciye 12 bin öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu

9 Eylül 2019 Saat: 13:20
Öğrenciler için makam aracını sattı
Öğrenciler için makam aracını sattı

Kocaeli’de Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, ilçede eğitim gören öğrencilere destek olmak için makam aracını sattı. İlçedeki 39 ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören yaklaşık 12 bin öğrencinin kırtasiye malzemesi ihtiyacını karşılama kararı alan Şayir, bu proje için oluşturulan kaynağı tamamlamak için makam aracını satma kararı aldı. Kullandığı makam aracını satan Şayir, gelen para ile öğrenciler için hayata geçirilecek olan projenin bütçesine katkıda bulundu. Makam aracının satılmasıyla elde edilen para ile birlikte oluşturulan bütçe ile ilçede bulunan yaklaşık 12 bin öğrenciye defterinden çantasına, kaleminden boyasına her türlü kırtasiye malzemesi alındı. Şayir, büyük fedakarlık yaparak aldığı kırtasiye malzemelerini de öğrencilere kendi elleri ile dağıttı. İlçede bulunan Şehit İzzettin İnceoğlu İlkokulu’ndaki eğitim yılı açılış törenine katılan Şayir, kırtasiye malzemelerini öğrencilere dağıttı. Öğrenciler ise kırtasiye aldıkları kırtasiye malzemelerini gördüklerinde yaşadıkları mutluluğu dile getirdi.
'AYRIM YAPMADAN PROJEYİ GERÇEKLEŞTİRDİK'
Konuyla ilgili açıklama yapan Şayir, kendisinin köyde büyüdüğünü ve eğitimi sırasında büyük zorluklar yaşadığını ifade ederek, “Biz bu eğitim öğretim yılındaki sosyal sorumluluk çalışmalarımız neticesinde tüm öğrencilerimize kırtasiye yarımı yapmaya karar verdik. Hiç kimseye ayrım yapmaksızın bu projemizi gerçekleştirdik. Bunu tabii, çocuklarımızın vatanına milletine bağlı olmaları ve devletimizin onların yanında olduğu hissini uyandırmayı hedefleyerek bu projemizi gerçekleştirdik. Devletimiz her dönem kitap yardımı yapıyor. Biz de bu çorbada tuzumuz olsun diye bu yardımı yaptık. Her sınıfa göre biz listelerimizi belirledik ve dağıttığımız kırtasiye ürünlerini ona göre hazırladık. Bu listelerdeki kırtasiye ürünlerini eksiksiz olarak dağıttık” dedi.
'CEKETİMİZİ SATARAK DA BUNU YAPARIZ'
Öğrenciler için her fedakarlığı yapmaya hazır olduklarını dile getiren Şayir, “Bu haber gündeme makam aracımı satmama sonrasında geldi. Bu haberdeki rakamlar biraz çarpıtıldı. Tabii makam aracınızı satarsınız ama başka bir rakam aracına da ihtiyacınız olacak. Söz konusu önemli olan bu değil. Bırakın makam aracını, biz ceketimizi satarak da bunu yapmaya hazırız. Çünkü biz biliyoruz ki çocuklarımızın katma değerli ürünler, işler üretmesi lazım. Biz bu düşüncelerle yola çıktık. Aracın modelini düşürebiliriz ama sonuçta bir araç kullanmak zorundayız. Söz konusu olan buradaki araç değil. Bizim amacımız eğitime dikkat çekmek. Biz bu düşüne ile yola çıktık” diye konuştu.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Öğrenciler için makam aracını sattı

12 bin öğrenciye defterinden çantasına, kaleminden boyasına her türlü kırtasiye malzemesi alındı.

Öğrenciler için makam aracını sattı

Belediye Başkanı Şayir, büyük fedakarlık yaparak aldığı kırtasiye malzemelerini öğrencilere kendi elleri ile dağıttı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑