Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • Eğitim
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Sağlık

Otizmli bireyler için beslenme semineri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından otizmli bireylere beslenme semineri verildi

25 Şubat 2019 Saat: 11:33
Otizmli bireyler için beslenme semineri
Otizmli bireyler için beslenme semineri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İzmit ve Gebze’de otizmli bireylere beslenme semineri verdi. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından verilen eğitimlerde amaç otizmli bireylerin ve ailelerinin günlük yaşamlarını kolaylaştırmak.
BESLENME EĞİTİMİ
İzmit ve Gebze’de iki ayrı ilçede yapılan eğitimlere Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Özel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bekir Fatih Meral katıldı. “Otizmli Bireylerde Beslenme” konulu eğitim semineri otizmli bireylerin ailelerine günlük yaşamlarını kolaylaştırmak, çocuklarının bugün ve gelecekte sağlıklı bir yaşam sürmelerini amaçlıyor.
İZMİT’TE YOĞUN KATILIM
İlk seminer 14 Şubat 2019 Perşembe günü Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Eğitime Gölcük ÖZ-DE-BİR Özel Eğitim Uygulama Okulu, Gölcük Yaşama Sevinci Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Derince Özel Eğitim Uygulama Okullarında eğitim alan otizm tanılı öğrenciler ve aileleri katıldı. İzmit Rehberlik Araştırma Merkezinden ve ilgili okullardan engelli aileleri başta olmak üzere ilgili ebeveynler programa katılım gösterdi.
İKİNCİ SEMİNER GEBZE’DE
“Otizmli Bireylerde Beslenme” konulu eğitim seminerinin ikincisi Gebze’de yapıldı. Eğitime Özel Eğitim Mesleki Eğitim Okulu, Yumrukaya Özel Eğitim Uygulama Okulu, Gebze Özel Eğitim İş Uygulama Okulu ve Darıca Özel Eğitim Uygulama Okullarında bulunan otizmli çocukların aileleri katıldı. Geniş bir katılımın sağlandığı seminerde ailelerin sorunlarına çözüm önerileri sunuldu.
TEK TİP GIDA İLE BESLENMEYE KARŞI ÇÖZÜMLER
Seminerlerde Doç. Dr. Bekir Fatih Meral tarafından engelli bireylerin beslenme alışkanlıkları konusunda ailelere önemli bilgiler verildi. Engelli bireylerin beslenme alışkanlıklarının biyolojik yapılarını tüm hayatları boyunca etkilediğine dikkat çeken Meral, doğru yöntemlerin neler olması gerektiğini, açıkladı. Otizm tanısı konan çocukların tek tip gıda ile beslendiğini, ailelerin özellikle tek tip gıda ile beslenmeye karşı pratik çözümlerle daha sağlıklı bir çocuk yetiştirebileceklerini, kullanılan kaşığın, tabağın, renklerin hatta yemeğin kokusunun önemli olduğu ifade edildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑