Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Asayiş

Özcan tahliye edildi

Geçtiğimiz Mayıs ayında yaşanan olayda Hizmet-İş 2. Nolu Şube Başkanı İrfan Gün, Muhsin Özcan tarafından silahla yaralanmıştı. Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada İrfan Günün şikayetin

14 Ocak 2011 Saat: 14:06

Geçtiğimiz Mayıs ayında yaşanan olayda Hizmet-İş 2. No'lu Şube Başkanı İrfan Gün, Muhsin Özcan tarafından silahla yaralanmıştı. Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada İrfan Gün'ün şikayetinden vazgeçtiği Muhsin Özcan görülen duruşmada tahliye edildi.
İrfan Gün'ün şikayetini geri almasına rağmen kamu davasına çevrilen dava Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde sürdü. Duruşmaya sanık Muhsin Özcan ve vekili Hüseyin Acurman'ın yanı sıra yakınları da dinleyici olarak katıldı. Görülen davada savcı, Muhsin Özcan'ın kasten adam öldürmeye teşebbüsten tutukluluk haline devam edilmesini istedi. Sanık vekili Hüseyin Acurman ise, "Sanık Muhsin Özcan'ın arabasından silah çıktığı doğrudur. Silah bulundurma suçu da sabittir. Sanık Muhsin Özcan nişanlanmış ve düğün hazırlıkları içerisindedir. Çevresinin baskısı sonucu işsiz olan genç sendika başkanından yardım talep etmiş, karşılığını bulamamıştır. Bunun üzerine sendika başkanına ateş etmiştir.
TAHLİYE KARARI ÇIKTI
Muhsin Özcan eğer gerçekten öldürmeye teşebbüs etseydim 4 kurşunu da İrfan Gün'e sıkardı. Bu adli tıpa giden mermi çekirdeklerinden ve isabet ettiği noktalardan anlaşımaktadır. Olay öldürmeye teşebbüs değil yaralama suçudur. Müvekkilim 1 yıla yakın bir süredir tutuklu bulunmaktadır. Kurşunlardan 2'si aracın bagaj kısmına isabet etmiştir. Sanık olaydan dolayı mağdur durumdadır. Sanığın vekalet ücreti ile serbest bırakılmasını talep ediyoruz" dedi. Av. Hüseyin Acurman'ın tahliye talebi mahkeme heyeti tarafından da karşılık buldu. Mahkeme Heyeti Muhsin Özcan'ın tutuksuz yargılanmasına karar verdi. Tahliye sanık tarafında sevinç ile karşılanırken dava 30 Mart 2011 tarihine ertelendi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑