Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Özel Bilgi Köprüsü yeni döneme hazır

Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları yeni eğitim-öğretim yılı öncesi bütün hazırlıklarını tamamladı

8 Eylül 2018 Saat: 15:11
Özel Bilgi Köprüsü yeni döneme hazır
Özel Bilgi Köprüsü yeni döneme hazır

Ayşe AYDIN - Yeni eğitim-öğretim yılı pazartesi günü oryantasyon dönemiyle birlikte başlıyor. İzmit Yenişehir Mahallesi’nde bulunan 3-6 yaş Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu, 3-6 yaş Özel Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu ve 0-3 yaş Özel Bilgi Köprüsü Kreşi, yeni eğitim-öğretim yılı ile ilgili bütün hazırlıkları tamamladı.

İDARECİLER TOPLANDI

Yaz döneminde okullarda bakım-onarım işleri bitirildi. Oyun grupları yenilenerek çocuklar için daha eğlenceli hale getirildi. Sınıflarda çocukların araştırarak öğrenmelerini destekleyecek eğitim araç ve gereçleri ilave edilip, okul öncesi eğitimle ilgili öğretmenler özel kurslara katılarak en doğru eğitim sistemi için bilgilerini güncelledi. Bu eğitimler yıl boyunca da devam edecek. Pazartesi günü başlayacak yeni eğitim yılı öncesi her üç kurumda idareci ve öğretmenler toplantısı ise önceki gün gerçekleştirildi. Toplantıda bu yıl yapılacak çalışmalar hakkında genel bir değerlendirme yapıldı. Toplantılara öğretmenler eksiksiz katıldı.

‘KAYGILARI NORMAL’

Ali Korkmaz’ın kurucusu olduğu Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları’nda Beyhan Gürsoy’un Genel Koordinatörlüğü’nde Kids Anaokulu Müdürü Fikret Bilgi Kaya, Montessori Anaokulu Müdürü Zeynep Emiroğlu ve Bilgi Köprüsü Kreşi Müdürü Sibel Yalçınöz görev yapıyor. Öte yandan uzmanlar oryantasyon dönemiyle ilgili bazı uyarılarda da bulundu. Buna göre okula alışma döneminde her çocuğun zorluklar yaşayabileceği, kaygılar taşımasının normal olduğu açıklandı. Anne ve babanın bu dönemde okulla işbirliği içinde olması halinde çocukların okul hayatına daha kolay alışacağı kaydedildi.

‘ÇOCUĞUN ANLATMASINI BEKLEYİN’

Çocukların okul hakkında kendiliğinden konuşmasını beklemeden “Arkadaşların nasıl, günün nasıl geçti?” gibi sorularla karşılaşması, anne ve babanın gereğinden fazla okulda zaman geçirip oryantasyon süresini uzatması, bu dönemin geçici değil de kalıcı olduğu şeklinde çocukta izlenim bırakılmasının alışma dönemindeki sıkıntıları daha da artıran etkenler olarak sıralandı. Bunun yerine anne ve babanın okula, öğretmenlere ve arkadaşlarına duyduğu güveni çocuğa hissettirmesinin daha faydalı olacağı kaydedildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑