Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Özel öğrencilerden özel konser

Özel gereksinimle ve normal gelişim gösteren lise öğrenciler, “Engelsiz Kocaeli İçin Çal” projesi çerçevesinde özel bir konser vererek izleyicileri büyüledi

10 Nisan 2019 Saat: 17:08
Özel öğrencilerden özel konser
Özel öğrencilerden özel konser

Mehmet Emin UYAR - Kocaeli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Çok Sesli Çocuk Korosu ve Gençlik Korosu, özel gereksinimli ve normal gelişim gösteren lise öğrencileri ile müzik öğretmenlerinin katılımlarıyla, İlimizdeki tarihi ve kültürel alanlarda gerçekleştirilen “Engelsiz Kocaeli İçin Çal” projesinin tanıtım konseri Vali Hüseyin Aksoy ve Eşi Sayın Hülya Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri tarafından Müzik Dinletisi ile karşılanan Val Hüseyin Aksoy ve eşi Sayın Hülya Aksoy’un katıldığı programa, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik’in konuşmalarıyla devam etti.
‘HER ÖĞRENCİ MUTLAKA MÜZİKLE İLGİLENMELİ’
Vali Hüseyin Aksoy’un yapmış olduğu konuşmada; “Değerli katılımcılar, sevgili öğrenciler, Engelsiz Kocaeli İçin Çal projemiz kapsamı içerisinde bugün bir araya geldik. Kocaeli için önemsediğimiz özel öğrencilerimizle birlikte hazırladığımız bir projenin sonucunu hep birlikte bugün görmüş olacağız. Gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmek hepimizin ortak arzusudur. Bu yönüyle baktığımızda okullarımızda sadece olması gereken dersleri dışında çocuklarımızın sosyal anlamda gelişmelerini sağlamak amacıyla Kocaeli genelinde yeni bir çalışma başlattık. Bu çalışmamızda ilk aşamada bir okulumuzu pilot okul seçerek, bütün öğrencilerimizin bir müzik alanıyla ilgilenmelerini, bir enstrüman çalabilmeleri veya bir spor dalıyla ilgilenmeleri amaçlandı. Her ilçemizde bir okulumuz pilot okul olarak seçildi ve öğrencilerimiz normal eğitimin dışında mutlaka bir müzikle ilgili enstrümanı çalar noktaya, sporla ilgili bir dalda sportif faaliyet yürütme noktasında bir çalışmayı ortaya koymaya başladık. İlk örnekten hareketle süreç içerisinde bunu bütün okullarımıza yayarak, bütün öğrencilerimizin normal eğitimlerinin dışında bir spor dalıyla, müzik dalıyla ilgilenmesi de bizim gelecek için ortaya koyduğumuz hedeflerimizden birisidir. Bu yönüyle çalışmamız ona destek veren ve bu boyutuyla baktığımızda o çalışmamıza cesaret verecek bir çalışmayı da bugün görmüş olacağız” dedi.
‘İLİMİZİN TURİSTLİK YERLERİNDE KLİP ÇEKTİK’
Aksoy, “Bu projemizin başka özelliği de Kocaeli’nin tarihi turistik yerlerinin de klip çekimine konu edilmesi ilimizin tanıtımına katkı sağlayacaktır. En önemli boyutu da özel öğrencilerimizle bir bütün halinde öğretmenlerimiz ve diğer öğrencilerimizle beraber bu çalışmanın ortaya konmasıdır. Toplumsal duyarlılığımız en üst noktaya taşımak hepimizin hedefi. Bu anlamda önemli olan zihinlerimizdeki engelleri kaldırmak ve bu gençlerimize de fırsat verildiğinde neler yapılabildiğini hep birlikte görmektir. Bu yönüyle de oldukça önemli ve anlamlı bir projedir. Projede yer alan başta İl Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere bütün yönetici arkadaşlarımıza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, ailelerine teşekkür ediyorum.” diyen Sayın Valimiz, bu programın ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diledi.
ENGELSİZ KOCAELİ İÇİN ÇAL KONSERİ
Projede yer alan tüm öğrencilerin, müzisyenlerin ve çok sesli çocuk/gençlik korolarının seslendirdiği ve şefliğini Bülent Keçeci’nin üstlendiği “Engelsiz Kocaeli İçin Çal Konseri” katılımcılar tarafından coşkuyla izlendi.  Konserin ardından “Engelsiz Kocaeli İçin Çal” projesi kapsamında 18-27 Şubat tarihleri arasında 175 öğrencimizin katılımlarıyla Kocaeli yöresine ait iki farklı eserin 29 farklı tarihi ve turistik yerlerinde iç ve dış mekan çekimleriyle hazırlanan video klip sunumu büyük beğeni ile izlendi.Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Sayın Hülya Aksoy günün anısına orkestra şefi Bülent Keçeci’ye çiçek vererek, emeklerinden dolayı teşekkür ve tebrik etti.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Özel öğrencilerden özel konser

“Engelsiz Kocaeli İçin Çal” projesinin tanıtım konseri Vali Hüseyin Aksoy ve Eşi Hülya Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Özel öğrencilerden özel konser

Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy özel öğrencilerle birlikte.

Özel öğrencilerden özel konser

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik.

Özel öğrencilerden özel konser

Programa katılım yoğun oldu.

Özel öğrencilerden özel konser

Sabancı Kültür Merkezi’nde eğitimli engelli öğrenciler müzik öğretmenleri birlikte özel bir konser vererek izleyicileri büyüledi.

Özel öğrencilerden özel konser

Konserin sonunda hatıra fotoğrafı çekildi.

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 1 yorum yapılmıştır
Necdet 11.04.2019 04:51
Ah birde Engelsiz Kocaelide engelli parklarını işgal eden Engelliler! engellense.Konser için kocaman park yerindeki tüm engelli parkları engelsizlerle dolmuştu.bu pazar yerinde, şehir merkezinde aynı.şikayet etmekten yoruldum çünki ceza yok.
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑