Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Röportaj

Özlü, ‘Başiskele’yi koruyarak geliştireceğiz’

Gazetemizi ziyaret eden AK Parti Başiskele Belediye Başkan Adayı Özlü, “Başiskele, temel altyapı problemleri çözülürken, aynı zamanda büyüyen bir ilçe. Başiskele’yi koruyarak geliştireceğiz. Dolayısıyla işimiz çok ama enerjimiz ve birikimimiz bol”

27 Şubat 2019 Saat: 13:54
Özlü, ‘Başiskele’yi koruyarak geliştireceğiz’
Özlü, ‘Başiskele’yi koruyarak geliştireceğiz’

Merve YUSUF - AK Parti Başiskele Belediye Başkan Adayı Yasin Özlü, bugün (çarşamba) gazetemizi ziyaret ederek seçim çalışmalarından bahsetti. Özlü’yü Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ali Sami Sağsöz, Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin, Yazı İşleri Müdürü Özkan Yılmaz ve Köşe Yazarı Nurettin Kolaylı karşıladı.

‘KENDİMİZİ TANITMAMIZ LAZIM’

Başiskele Belediye Başkan Adayı Yasin Özlü, “Sahaya çıktığım zaman çok güzel bir enerji alıyorum. Sayın cumhurbaşkanımızın, partimizin yaptıkları belli, biz de üzerine ne katabiliriz diye çalışıyoruz. Sosyal medyadaki çalışmam, açık ara farkla önde giden bir adayınki gibi değil.Arayı kapatmaya çalışan bir aday gibi çalışıyorum. Bunun için zamanımız ve yaşımız da müsait. Yeni olduğumuz için kendimizi tanıtma şansımız da çok yüksek. Partinin belli bir gücü de olsa, kendinizi tanıtmanız lazım” dedi.

‘PARTİNİN GÜCÜNÜN ARKASINDA ÇALIŞMIYORUM’

Seçim çalışmalarıyla ilgili de konuşan Özlü, “Çok geziyoruz. 100’e yakın ev toplantısı yaptık. Cenaze, düğün, dernek ziyareti vs. bir sürü ziyaret yaptık. Büyüklerin aferin demesi ve takdir etmesi hoşuma gidiyor. Partinin gücünün arkasına sığınmaktansa, kendisi de sahada görünen bir aday profili çizmek en iyisi. 44 gündür sahadayız ve insanlarla ilişkilerimizin başarılı olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

‘20 YILLIK SİYASİ TECRÜBEM VAR’

Özlü, “Bugüne kadar 2002 yılından beri bir şekilde sahadayım. Yaşımız 38 ama 20 yıllık bir siyasi tecrübemiz var. 15 yıllık da bir belediyecilik birikimimiz oldu. Bu yüzden sahada analiz yapabildiğimi düşünüyorum. İnsanların göz temasından, el sıkışından oradaki ortalama oyu görüyorsun. Siyasetçinin ilacı insandır. Onun için diyorum ki özelliklebizim bölgede; iyi ki AK Parti’nin adayıyım” dedi.

‘BEN NEYSEM YASİN ODUR DİYOR’

Özlü şunları söyledi: “Hüseyin Ağabey’le (Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz) benim birlikteliğimiz ve duruşumuz sahayı da olumlu yönde etkiledi. Biz teşkilatla bir kavga görüntüsü verirsek, o zaman sorun yaşarız. Vatandaş da kavga sevmiyor zaten. Hüseyin Ağabey’in benimle de gezdiği yerler oldu. Ayrı ayrı da gezdiğimiz oluyor. Benden ayrı esnaf ziyareti yapıyor ve ben neysem Yasin odur diyor. Bundan güzel bir şey var mı?”

‘TÜM KAVŞAKLAR DÜZELECEK’

Biz dün yapılanlara sahip çıkarken, yarın yapacaklarımızla da Başiskele’yi daha büyük, daha güçlü, daha iyi bir ilçe yapacağız. Başiskele’deki ana arteller büyük ölçüde açıldı. Birleştireceğimiz noktalar da var. Onları bu dönem çözeceğiz. Bu konuyu Tahir Bey ile de konuştum. Şehrin girişlerinde de problem var. Bunu yine konuştuk. Tüm kavşakların düzenlenmesi ile ilgili konuların hepsini Tahir Bey’in beyannamesine aldırdım ve hepsini çözeceğim. Başiskele’nin kasaba gibi olan girişlerindeki problem de kalkmış olacak.

‘İHSANİYE KAVŞAĞI’NDAN KULLAR’A…’

Güneyde, Başiskele’nin üstünde olan yollar var. Aslında beldeleri birbirine bağlayan bir yol var orada. Tek gidiş, tek geliş. Asfalt ve konforlu bir yol. Oralardaki imar planlarını bitirdiğimiz zaman ki bu dönem onları bitireceğiz. Orada 2 çarpı 2 toplama yolu yapıyoruz. Bitirdiğimizde İhsaniye kavşağından Kullar’a kadar gidebilirsiniz. Onu da Büyükşehir’in beyannamesine koyduk.

‘BAŞİSKELE’NİN GÖRÜNÜMÜ DEĞİŞECEK’

Seymen Kışlası’na da Millet Bahçesi’ni yapacağız. Onu da yaptığımız zaman Başiskele’nin görünümü de değişecek. Olağanüstü bir yapı ortaya çıkacak. Bir de içine kültürel sosyal donatılar inşa edeceğiz.

‘İBRAHİM BAŞKAN’IN ÜZERİMDE EMEĞİ VAR’

Özlü, “İbrahim Karaosmanoğlu’nun (Büyükşehir Belediye Başkanı) nasıl Kocaeli’de 15 yılda bir imzası varsa, belediyede bürokrat olan herkeste mesela Tahir Bey’de de bir imzası vardır. Bizde de bir imzası var. Sonuçta biz onunla çalıştık. Onunla olan hukukumuzu inkar etmek onun bizim üzerimizdeki emeğine ayıp olur. Yaklaşık 20 yıllık bir siyasi geçmişim var. Birinin adamı olmak gibi bir derdim olmadı ama davanın adamı olmak gibi bir derdimiz oldu. Bu kadar zaman yaptığımız siyasetten, Başiskele’de doğup büyüdükten sonra Başiskele’nin adayı olmak bizim için onur verici. Aday olmak bizim siyasi hayatımızın bir sonucu.

‘BENİ POTADA TUTAN TEŞKİLATTAKİ GEÇMİŞİM’

Beni tanımayanlar dersini çalışmayanlardır. Oturup Google’ye Yasin Özlü kimdir sorusunu sormayanlardır. Tanımadan, düşünmeden, yaptığımız çalışmaları masanın üzerine koymadan analiz yapmak hem o kişilere hem de bize haksızlık olur. Bizim parti kurulduğu günden beri bir emeğimiz var. Biz bu işleri hak değil, görev olarak bakıyoruz. Biz bu yola çıktıkve bizim siyasi geçmişimiz, gençlik kollarından geliyor olmamız bizi öne çıkartan özellikler oldu. Beni hep potada tutan teşkilattaki geçmişim oldu.

‘PARTİ BİZE KİMSENİN ADAMI OL DEMEDİ’

Geçmişte İbrahim Başkan’ın (Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu) adayları belirlemede çok etkisi oluyordu. Bu dönem İbrahim Başkan’ın öyle bir etkisi olmadı. Bizim için onunla çalışmak her zaman çok iyi bir referanstı. Bu referansımızdan hiçbir zaman gocunmayız. Partimiz bize kimsenin adamı ol demedi. Bizim sana verdiğimiz işleri adam gibi yap dedi.

‘ÖZÜMÜZ DE SÖZÜMÜZ DE BAŞİSKELE’

Bizim sloganımız “Özümüz de sözümüz de Başiskele.” Ben orada 100 yılı aşkındır yaşayan bir ailenin çocuğuyum. Orada doğdum, büyüdüm, orada sevdim, orada evlendim, çocuklarım da orada oldu. Allah nasip ederse de son nefesimi vermek istediğim yer Başiskele’dir.

‘HEP BİRLİKTE BAŞİSKELE’YİZ’

Birleşen beldeler arasındaki sorunları yavaş yavaş aşıyoruz. 10 yılda bunlar çok aşılacak şeyler değil. Biz artık hep birlikte Başiskele’yiz deyip yolumuza devam edeceğiz. Çünkü demezsek birliğe ulaşamayız. Hala kendi içinde bölgesel sınıflandırma yapan bir ilçe oluruz. Başiskele’nin 46 bin nüfusu vardı, şimdi 97 bin nüfusu var. 10 yılda bu o kadar kolay değil. Beldelerin 100 yıllık bir geçmiş var sonuçta.

‘İNSANLAR İLÇEDE DAHA ÇOK VAKİT GEÇİRECEK’

10 yılda 2 katı büyümüş bir ilçeyiz. Ticaretin yapıldığı şehir merkezine çok yakınız. İster istemez insanların oturmak için tercih ettiği, ticaret yapmak için ise daha az tercih ettiği bir yer oluyoruz. Burada oturuyorsan burada ticaret yap diyemeyiz ama yapacağımız sosyal ve kültürel alanlarla birlikte insanların Başiskele’de daha fazla vakit geçirdiği bir yer haline getirebiliriz.

‘İLÇEYİ KORUYARAK GELİŞTİRECEĞİZ’

Başiskele, temel altyapı problemleri çözülürken, aynı zamanda büyüyen bir ilçe. Sahil projesi ilçeye bir renk kattı. Güzel ve kaliteli mekanlar açıldı. Haftasonu gittim, bütün mekanlar doluydu. Ama 10 yıl öncesine baktığımızda depremden sonra Seymen sahili bir enkaz haline gelmişti. Toparlana toparlana üstüne koya koya gidiyor. Başiskele’yi koruyarak geliştirmemiz lazım. Dolayısıyla işimiz çok ama enerjimiz ve birikimimiz bol Allah’a şükür.

‘NEGATİF KAMPANYA İŞE YARAMIYOR’

Negatif seçim kampanyasının olumsuz sonuçlar vereceğini söyleyen Özlü, “Biz 1999 seçimlerinde bir hata yapmıştık. Hatta üniversitedeyken de sonradan analizini yapmıştım. İzgaz’ı eleştiriyorduk.“Sefa’yı İzmitliler sürecek” diye kağıtlar yapıştırıyorduk her yere. Ben o zamanlar gençtim ama sonradan üniversitede hocamla beraber negatif kampanyalarla ilgili bir analiz yaptık. Bir de İzgaz’ın saat kutusunun üzerine yapıştırıyorduk eleştirdiklerimizi… Stratejimiz buydu. Vatandaş zaten gazı kullanıyor, o konfora ulaşmış, umurunda mı gerisi? Negatif kampanyanın ben hiçbir zaman başarıya ulaştığını görmedim. Dolayısıyla şu an süreç hızlı ve ilerliyor”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑