Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Ekonomi

Özlü, ‘Sanayinin Lokomotifi Kocaelidir’

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, ilk programı olarak Organize Sanayi Bölgesi başkanları ile toplantıda bir araya geldi

31 Mart 2017 Saat: 15:12
Özlü, ‘Sanayinin Lokomotifi Kocaelidir’
Özlü, ‘Sanayinin Lokomotifi Kocaelidir’

Gebze OSB Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Faruk Özlü ve Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanı sıra; Vali Yardımcısı Osman Sarı, Kocaeli büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Organize Sanayi Bölgeleri Başkanı Vahit Yıldırım ve OSB başkanları katıldılar.
ÖZLÜ ‘SANAYİNİN LOKOMOTİFİ KOCAELİDİR’
Organize Sanayi Bölgeleri Başkanı Vahit Yıldırım’ın açılış konuşmalarının ardından Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Faruk Özlü’nünyaptığı konuşmada,“Kocaeli, Türkiye ekonomisinin yükünü çeken şehirlerin başında geliyor. Sanayinin lokomotifi sanayi, sanayinin de merkezi Kocaeli’dir. Türkiye geçen sene son çeyrekte yüzde 3,5, tamamında da yüzde 2.9 büyüme kaydetti. Geçen yıl talihsiz olaylar yaşadık. Beklentinin biraz altında büyüdük. Türkiye’nin maruz kaldığı hadislere başka ülke maruz kalsa bırakın büyümeyi küçülür. Ekonominin iyi sinyaller verdiğini geçen sene gördük.
2017’NİN ÇOK GÜZEL GEÇECEĞİNİ GÖSTERİYOR’
Konuşmasına devam eden Özlü, “Haziran ayına kadar yüzde 4.5 büyüyor, temmuz ayında ise küçülüyoruz. Son çeyrekte ise yine toparlıyoruz. Bu büyüme rakamları ülkemiz için yeterli değil. Yaşanan hadiselere bakarsak muazzam bir büyüme oldu. Bu rakamlara bakınca 2017 yılının çok güzel geçeceğini gösteriyor. İnşallah bu büyüme oranı aynı şekilde hatta artarak devam edecektir. Ekonomi güven endeks sonuçları bizi teyit ediyor. Ekonominin güven endeksi Mart ayında bir önceki aya göre tam %5 oranında arttı. Bu da ekonomiye ve ülkenin geleceğe duyulan güvenin açık bir yansımasıdır.
‘DÜNYA ÇAPINDA BİR TEKNOLOJİ ÜSSÜNE DÖNÜŞMESİNİ HAYAL EDİYORUZ’
Bizim insanımıza ve şehirlerimize yönelik değerlerimiz var. Bugün üretim üssü olan Kocaeli’nin, dünya çapında bir Teknoloji üssüne dönüşmesinin hayalini kuruyoruz. Bunu başarmak için gereken her şeye; tarihe, coğrafyaya, insan kaynağına sahibiz. Hayallerimizi gerçekleştirmemizde ki tek eksik vardır o da iyi bir sistemdir. İnşallah bu hayallerimizi gerçekleştireceğiz. Değerli kardeşlerim bu toplantının ilimiz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyor sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” diyen Bakan Özlü, katılımcılara katılımlarından dolayı teşekkür ederek, bir sonraki programı olan Gebze esnafını ziyaret programına geçti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑