Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Öztürk’ten bankalara çağrı

Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Öztürk, COVİD-19 salgını ile mücadele edilen bu günlerde tüm bankalara çağrıda bulunarak “Bankalar iyi gün değil, kötü gün dostu olmalıdır” dedi

9 Nisan 2020 Saat: 17:38
Recep Öztürk
Öztürk’ten bankalara çağrı

Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Öztürk, COVİD-19 salgını ile mücadele edilen bu günlerde tüm bankalara çağrıda bulunarak işletmelere bankaların destek olması gerektiğini söyledi. Öztürk yaptığı açıklamada “Bankalar işletme sahiplerinin iyi gün değil kötü gün dostu olmalı. Bir yandan sağlık bir yandan ekonomik geleceğimiz için mücadele ettiğimiz süreçte reel sektörün can dostu bankalar olmalıdır. Bankalar işletmelerin yanında olursa hem istihdam devam eder, hem çalışanlar ve aileleri ile kazanan tüm toplum olur” dedi.
‘İŞLETMELERİN YANINDA OLMALI’
Recep Öztürk,“Ülkemiz ve tüm dünya koronavirüs salgını sebebi ile sıkıntılı günlerden geçiyor. Pek çok işletme faaliyetlerini durdurmuş ya da ciddi ekonomik darboğazda. Hükümetin bu anlamda ki destekleri (kısa çalışma ödeneği ve vergi ertelemeleri)istihdamı korunması için çok önemli. Ancak hükümetin verdiği destekler yanında tüm kamu ve özel bankaların da bu süreçte işletmelerin yanında olmaları gerekmekte diye düşünüyor, milli dayanışmaya en çok ihtiyacımız olduğu dönemde banklarımızı ticari işletmelerin yanında, ticaret erbaplarının işlerini kolaylaştıran kurumlar olarak görmek istiyoruz” şeklinde konuştu.
HİSARCIKLIOĞLU’NA DESTEK
Öztürk, dün açıklama yapan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun bankalara yaptığı çağrıya destek vererek “Birlik başkanımızın da bahsettiği şirketlerimize bankalar tarafından ‘limit bitti’ denip başvurusu dahi alınmadan geri çevrilmesi konusunun yaşandığını, hatta koronavirüsten olumsuz etkilenen firmalarımızın değil de, kredibilitesi yüksek büyük firmalara kredi kullandırıldığı yönünde de eleştirileri oda başkanlarının da aldığını söyledi. Dönem karlılık düşünecek, şirket seçecek dönem değil. Tüm bankalarımızı sıkıntıya düşen tüm firmalarımıza destek olmaya çağırıyorum. Birlik Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun açıklamasında söylediği gibihepimiz aynı gemideyiz. Reel sektör olmazsa bankacılık kesimi de olmaz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑