Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Pancar deposu yeniden yapılacak’

Kartepe Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısında konuşan Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman, Pancar deposunun yeniden yapılmasını istedikleri, bununla ilgili girişimlere hemen başlayacaklarını söyledi

2 Ağustos 2019 Saat: 16:25
‘Pancar deposu yeniden yapılacak’
‘Pancar deposu yeniden yapılacak’

Kartepe Belediyesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısı belediye meclis salonunda Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis oturumunda 6 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. “Son günlerde ilçemizde acı olaylar yaşandı” diyen Belediye Başkanı Kocaman “Çok genç yaşta evlatlarımızı kaybettik. Genç yaşta evlatlarımızı kaybetmemiz bizleri çok üzdü. Allah hepsine rahmet eylesin, ailelerine sabırlar versin. Hayırlı ve sıralı ölüm versin. Ortak akıl ve istişare ile üzerimize düşenleri titizlikle planlayıp, yerine getireceğiz” dedi.
SÜRE UZATIMI VERİLDİ
Meclis gündeminde yer alan Kuzey Marmara Otoyolunun Kurtköy-Akyazı Kesimi Projesinin Uzunbey Mevkiinde değişen kamulaştırma hattı, güzergâhı değiştirilen Adapazarı-İstanbul Kuzey Geçişi Hızlı Tren Hattı Güzergâhı Projesinin ve mevcut demiryolu hattında değişen kamulaştırma sınırının planlara aktarılmasına ilişkin ‘Uygulama İmar Planı Değişikliği’ ek süre talebi oy birliği ile kabul edildi.
BİLİRKİŞİ HEYETİ BELİRLENDİ
Ağustos ayı meclis gündeminde yer alan Acısu Mahallesi’nde yapılacak olan kadastro yenileme çalışmasında görev alacak olan Abdullah Sungur, Kemal Yıldız, Hasan Avcı, Ali Doğan, Hakkı Tandoğan ve İsmail Yiğiter’den oluşan bilirkişi heyeti oy birliği ile kabul edildi.
KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ
Meclisin 3’ncü gündem maddesi olan Eşme Mahallesi’nde 7 metre genişliğinde imar yollarının yeniden düzenlenmesi ile ilgili hazırlanan uygulama imar planı değişikliği oy birliği ile İmar Komisyonuna, Bilgi İşlem Müdürlüğü’nün görev ve çalışma yönetmeliği değişikliği oy birliği ile Türlü İşler Komisyonuna havale edildi.
OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ
Meclis gündemine gelen Acısu Spor Kompleksinin 10 yıl süreyle ortak kullanılması hakkında belediye başkanına yetki verilmesi maddesi oy çokluğu ile kabul edilirken, Acısu ve Maşukiye Mahallelerinde bulunan taşınmazların belediyenin borçlarına karşılık ipotek edilmesi hakkındaki maddelerde oy çokluğu ile kabul edildi.
SATIŞ DEĞİLDİR
Taşınmazların ipotek edilmesi hakkında meclisi bilgilendiren Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman, “Belediyemiz kamu ve özel borçlarıyla ilgili ipotek göstermektedir. Satış yoluna gitmeden önce önümüzü görmek ve yatırımların devam etmesini sağlamak amacıyla ara formül olarak düşündük. SGK’ya olan kamu borcumuza kredi kullanımı ile çözüm üretmeye çalışacağız” dedi.
ŞİKAYETÇİ OLDUK
Mecliste gündeme gelen Pancar Deposu’nun yıkılması hakkında açıklama yapan Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman “Pancar deposunun mülkiyeti bizlere ait değildir. Bu deponun mülkiyeti Sakarya’da özel bir şirkete aittir. Tescilli bir binadır. Mülkiyetine sahip olan özel firma tarafından korunmaktaydı. Seçim beyannamemize yazdığımız bir yerdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin burayla alakalı bir kamulaştırma davası vardı. Tescilli bir bina olduğu için kamu hizmeti dışında kullanmak mümkün değildi. Taraf olmamamıza rağmen şikayetçi olduk ve kanaatlerimizi ilgili yetkililerle paylaştık” dedi.
YENİ İSİM OLABİLİR
Sözlerine devam eden Belediye Başkanı Kocaman “Burayla ilgili gereken tutanakları tutturduk. Emniyet güçleri tarafından soruşturma devam etmektedir. İrtibat halindeyiz. Bina yıkılmış olsa da halen daha tescilli binadır. Bu binanın yeniden yapılması için firma yetkilileri ile görüşme yaptık. Yeniden yapılarak onların verecekleri isim ile de olsa sanat evi olarak düzenlenmesini, Kartepelilerin hizmetine sunmayı arzu ediyoruz. Belediyemizde binanın aslına uygun bütün ayrıntıları vardır. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağız” açıklamasında bulundu.
KOCAMAN’DAN ABİŞ’E HOŞGELDİN
Büyükşehir Belediyesi Kartepe Koordinatörü Nihat Abiş, Kartepe Belediyesi Meclis toplantısını takip etti. Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman, “Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın tarafından alınan bu kararı destekliyorum ve çok faydalı bir koordinasyon olacağına inanıyorum. Değerli büyüğüm, abim Nihat Abiş’e hoş geldin ve hayırlı olsun diyorum” açıklamasında bulundu.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

‘Pancar deposu yeniden yapılacak’

Büyükşehir Belediyesi Kartepe Koordinatörü Nihat Abiş, Kartepe Belediyesi Meclis toplantısını yakından takip etti.

‘Pancar deposu yeniden yapılacak’

Kartepe Belediyesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısı belediye meclis salonunda Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman başkanlığında gerçekleştirildi.

‘Pancar deposu yeniden yapılacak’

Meclis üyeleri, Kartepe Belediyesi Meclis toplantısına ilgi gösterdi.

‘Pancar deposu yeniden yapılacak’

Meclis oturumunda 6 gündem maddesi görüşülerek oylama ile karara bağlandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑