Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Seçim

‘Partime katkı sağlamak istiyorum’

Çakmak, bugün (çarşamba) Marina Kafe’de basın mensupları ile buluşmasında “Partimde aday adayı sayısının çok olmasından mutluyum. Çünkü günün sonunda hep beraber partimiz için çalışacağız” dedi

2 Mayıs 2018 Saat: 13:18
‘Partime katkı sağlamak istiyorum’
‘Partime katkı sağlamak istiyorum’

Ayşe AYDIN - ÇAĞDAŞ KOCAELİ / AK Parti’nin milletvekili aday adayı Yaşar Çakmak, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Çakmak, partisinin kendisini görevlendirmesiyle, özellikle bürokraside güncelleme, dijital dönüşüm ve verimlilikte yeni hedefler konusunda tecrübelerini aktarmak istiyor. ‘Hep birlikte yeni hedeflere’ sloganıyla yola çıkan Çakmak, partisinin kuruluşunda da fahri görevler üstlenerek çeşitli STK’larda sosyal ve kültürel çalışmalarda aktif rol aldı.

‘TEMİZ NİYETLE YOLA ÇIKTIM’

Milletvekili aday adayı Çakmak, “Halkımız ve tüm insanlar, ülkemiz ve tüm dünya için sorumluluğumuz olduğunu düşünüyorum. Bu sorumluluk hissi  'birisi bir şeyler yapmalı' demektense, elimizden geleni yapma sorumluluğu yüklediğini düşünüyorum ve var gücümüzle sorumluluğumuzu yerine getirmeyi, yürekten istemeli ve gereğini yapmalıyız. Bunun için en temel, birinci şart temiz niyettir. Temiz niyet, kişisel veya grupsal hiçbir çıkar ummadan insanlık için, dünya için bir şeyler yapma, fayda üretme gayretidir” dedi.

‘HERKESİN VEKİLİ’

“Aldığım eğitim, bürokrasi ve özel sektör kariyerinde edindiğim tecrübe ve birikimlerin milletimize, tüm insanlığa fayda üretmeye katkı sağlayacağını düşündüm” diyen Çakmak şöyle devam etti: “Yakın çevremdeki tecrübeli devlet büyüklerimin de tavsiyesine uyarak aday adayı olmaya karar verdim. İnşallah partimiz ve halkımız bana bu görevi verirse üzerime düşen sorumluluğu gayretim ölçüsünde yerine getirmeye çalışacağım. Aday adayı olduğum bölgemizin sorunları ve çözüm yolarının aranması doğal olarak bizim birinci ilgi alanımız olduğunu düşünüyorum. Ancak milletvekilliği sadece bulunduğun köy, kasaba veya il için değil öncelikle tüm ülkemiz ve hatta daha geniş bir coğrafya için verilen bir görevdir” dedi.

‘VERİMLİLİĞE KATKI’

Çakmak, “Verimlilik konusu hem özel sektörün hem de devletlerin her zaman en baştaki gündemlerinden biridir. Yeni ihtiyaçlar ve teknolojik değişimlerle verimlilik ölçüleri, beklentileri de sürekli değişmektedir. Üretim ve hizmetlerdeki verimlilik kaynakların doğru kullanılması ve yönlendirilmesi mümkündür. Kaynakların doğru kullanılması bizim milli bir meselemiz olmaktan öte insanlığın meselesidir. Yaşadığımız evrene karşı olan sorumluluklarımızın en başında gelen bir husustur. Verimlilik için sürdürülebilir sistem ve uygulamalar,  düzenlemelerle ilgili çalışmalar da öncelikli çalışmalarım arasında yer alacaktır. Her şey Türkiye için” dedi.

YAŞAR ÇAKMAK KİMDİR?

1967 yılında doğdu. Orta öğrenimini Gebze İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1990’a İstanbul üniversitesi Siyasal Bilimle Fakültesi’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde İktisat Yüksek Lisans yaptı. Kariyerine 1992 yılında Sayıştay’da başladı. Başdenetçi olarak çok sayıda denetimlerde bulundu. Ak Parti’nin kuruluşunda fahri görevler üstlendi. Memuriyet sebebiyle parti kurucular listesine giremedi. Üst düzey atamasına ilişkin iki kararname sonrası Türk Telekom Malzeme Dairesi Başkanlığı’na atandı. Bu görevinde telekomünikasyon alanında çok sayıda projenin içinde bulundu. Enerji Bakanlığı TETAŞ’ta Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyelik görevlerini üstlendi. Bürokraside geçen 18 yıllık tecrübesinin ardından, iş hayatına özel sektörde üst düzey yönetici olarak devam etti. Avea Satın alma, TT Grubu Lojistik Direktörlüğü’nden sonra TT Assist İdari Mali İşler ve lojistik Direktörlüğü görevlerini 8 yılı aşkın bir süredir yürütmekte, çeşitli meslek ve sivil toplum kuruluşlarında sosyal ve kültürel çalışmalara aktif olarak katkı sağlamaya devam etmektedir. Ak Parti Kocaeli milletvekili aday adaylığına başvuran Yaşar Çakmak evli ve dört çocuk babasıdır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑