Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Polisan Spor Okulu açıldı

4 milyon dolara tamamlanan ilimizin en büyük spor, eğitim ve kültür kompleksi Polisan Spor, Eğitim ve Kültür Salonu kent protokolünün katılımıyla hizmete açıldı

21 Aralık 2018 Saat: 16:52
Polisan Spor Okulu açıldı
Polisan Spor Okulu açıldı

Kerim ÇELİK - Maliyeti 4 milyon dolar olan Kocaeli’nin en büyük spor, eğitim ve kültür kompleksi Polisan Spor, Eğitim ve Kültür Salonu açıldı. Eğitime yüzde yüz destek projesi kapsamında Polisan Holding tarafından yaptırılan spor okulu Diliskelesi Mahallesi 704/1 Sokak Dilovası’nda  hizmete girdi.

YOĞUN KATILIM

Açılışa Vali Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Jandarma Komutanı Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Polisan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Bitlis, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, GTO Başkanı Nail Çiler daire müdürleri ve öğrenciler katıldı.

‘SONSUZ SAYGIYLA ANIYORUM’

Açılışta konuşan Polisan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Bitlis, “Polisan Holdingin kurucusu değerli babam rahmetli Necmettin Bitlis vizyoner bir lider olmanın ötesinde pek çok sosyal sorumluluk projesine imza attı. Bu güzel eserleri bize kazandıran babama teşekkür ediyor ve onu sonsuz saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.

BİTLİS, ‘ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE KATKI’

Sözlerini sürdüren Bitlis, “Devraldığımız bu mirası bundan sonra da yaşatacağız. İnsanımızın hayat kalitesini yükseltecek çocuklarımızın ve dolayısıyla ülkemizin gelişmesine katkı sağlayacak faaliyetleri sürdüreceğiz. Gençlerimizin güçlü, çevik ve ahlaklı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlayan sportif faaliyetlerin toplumun her kesimine yaygınlaşmasını sağlayacak projelere Polisan Holding olarak destek veriyoruz” dedi. 

TOLTAR TEŞEKKÜR ETTİ

Bitlis’in ardından konuşan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “Polisan Spor, Eğitim ve Kültür Salonu’nun baştan sonuna kadar yapımını üstlenen Necmettin Bitlis ve ailene teşekkür ediyorum. Allah hayır sevenlerimizin desteğini arttırsın” ifadelerine yer verdi.

BAŞKAN, ‘GÜZEL İNSANLARI TANIYIN’

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise, “Necmettin Bitlis’e Allah gani gani rahmet eylesin. Bende kendisini sever ve tanırdım. Gençler sizde böyle güzel eserler veren güzel insanları tanıyın. Spor sağlıklı yaşamamıza vesile olur ve kötüye gidişimize engel olur. Gençleri yetiştirmek istiyorsak spora yönlendirmeliyiz. Spor vasıtasıyla çok gencimizi hayata güzel hazırlıyoruz” ifadelerini kullandı.

VALİ, ‘FARKLI ÖZELLİKLERİ VAR’

Vali Hüseyin Aksoy, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerin en iyi şekilde yetişmesi hepimizin arzusu. Bu tesisin daha doğru bir şekilde kullanımı sağlamak adına milli eğitim müdürlüğümüz ve spor müdürlüğümüz arasında bir protokol yapıldı. Bu salonun diğer salonlara göre faklı özellikleri var. Sadece bir spor salonu değil birçok etkinliğin yapılacağı bir kültür merkezi. Böylesine bir salonun kazandırılmasında emeği geçen Polisan Holdinge teşekkür ediyorum” diye konuştu.

16 DÖNÜMLÜK ALANA İNŞAA EDİLDİ

Bölgenin cazibe merkezi haline gelen 5 bin 130 metrekarelik kapalı alana sahip 3 katlı tesis en son teknoloji ekipmanlarıyla donatıldı. Kocaeli’nin en büyük spor, eğitim ve kültür kompleksi olan tesis Polisan Holding tarafından daha önce yaptırılarak İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağışlanan Polisan Orta Okulu’nun da içinde bulunduğu 16 dönümlük arazide inşa edildi. Tesis, bu haliyle ulusla ve uluslararası spor müsabakalarına ev sahipliği yapabilecek.

GELİŞTİRME İMKANI SAĞLIYOR

Polisan Spor, Eğitim ve Kültür Salonu içerisinde voleybol, hentbol, futsal ve basketbol sahası, masa tenisi ve antrenman sahası, hakem odası, eğitmen odası, fıtness salonu, bayanlar için step aerobik salonu, tekvando ve boks yer alıyor. Ayrıca halk oyunları salonu, müzik eğitim salonu, bilgisayar eğitim sınıfı bulunan tesiste, okuma-yazma kursu, el sanatları kursu ve dikiş kursu veriliyor. Devasa tesis bir yandan gençleri spor yapmaya teşvik ederek kötü alışkanlıklardan korurken diğer yandan kadınları sporla tanıştırıp, düzenlenen kurslarla sosyal yaşamlarını geliştirme imkanı sağlıyor.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Polisan Spor Okulu açıldı

Polisan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Bitlis; Vali Hüseyin Aksoy’a plaket takdim etti.

Polisan Spor Okulu açıldı

Polisan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Bitlis; Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na plaket takdim etti.

Polisan Spor Okulu açıldı

Vali Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Polisan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Bitlis bir arada.

Polisan Spor Okulu açıldı

Polisan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Bitlis

Polisan Spor Okulu açıldı

Tören öncesi halk oyunları ekibi tarafından sahnelenen halk oyunları büyük beğeni topladı.

Polisan Spor Okulu açıldı

Açılış töreni öncesi sergilenen öğrenciler tarafından yapılan gösteriler alkış topladı.

Polisan Spor Okulu açıldı

Protokol üyeleri açılış törenini ön sıralardan takip etti.

Polisan Spor Okulu açıldı

Tesis, ulusal ve uluslararası spor müsabakalarına ev sahipliği yapabilecek.

Polisan Spor Okulu açıldı

Açılış kurdelesini kesen protokol üyelerine karateci minikler de eşlik etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑