Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Prematüre bebeklerle pasta kesildi

Prematüre olarak doğan ve sağlıklarına kavuşan bebekler ile aileleri 17 Kasım Dünya Prematüre Günü’nde pasta kesti

16 Kasım 2019 Saat: 17:47
Prematüre bebeklerle pasta kesildi
Prematüre bebeklerle pasta kesildi

17 Kasım Dünya Prematüre Günü’nde farkındalığı arttırmak ve bu konuya dikkat çekmek amacıyla Körfez’de özel bir hastanede prematüre olarak doğan ve tedavileri tamamlanarak sağlıklarına kavuşan bebekler ve ailelerinin katılımıyla kutlama yapıldı. Kutlamada bebekler için Edirne’de fidan dikilerek sertifikaları ebeveynlerine takdim edildi. ‘Her mucizenin ardına sevgi vardır. Prematüre bebekler, annelerinin karnında değil annelerinin kalbinde büyürler’ sloganıyla pasta kesimi gerçekleştirildi.
ADLARINA FİDAN DİKİLDİ
Hastanenin sorumlu müdürü Göknil Korguntay, bu özel günde bir konuşma yaparak "Bugün sizlerle 17 Kasım Dünya Prematüre Günü’nde farkındalığı arttırmak ve bu konuya dikkat çekmek amacıyla bir araya geldik. Bugüne anlam katmak amacıyla hastanemizde prematüre olarak doğan ve tedavileri tamamlanarak sağlıklarına kavuşan bebeklerimiz kendi adlarına TEMA Vakfı Edirne hatıra ormanına birer fidan dikilmesine vesile oldular” dedi.
ÇALIŞANLARA TEŞEKKÜR
Sözlerini sürdüren Korguntay,“Verdiğimiz sağlık hizmeti sonucunda sağlıklı bebeklerini kucaklarına alan sizlerin gülen yüzleri bizler için en büyük mükâfat. Dünyaya gözlerini erken açan ve yaşama tutunmak için özel bakıma muhtaç olan küçük melekleri hayata bağlayan minik mucizelerin hayata tutunması için büyük mücadele veren tüm doktorlarımız ve tüm yeni doğan yoğun bakım ünitesi çalışanlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum” diye konuştu. Ayşe AYDIN

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑