Cezaevi firarisi otobüste yakalandı!
Ameliyat edilmezse felç kalacak
Banyo yapan kadını gizlice görüntüledi!
'Kent Meydanı çekim merkezi olacak'

Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Protokolden 23 Nisan mesajları

Kent protokolünden 23 Nisan mesajları

22 Nisan 2019 Saat: 16:43
Protokolden 23 Nisan mesajları
Protokolden 23 Nisan mesajları

Yarın (salı), Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ayrıca Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin de (TBMM) kuruluş yıldönümü... Kent protokolü de bu anlamlı güne dair kutlama mesajları yayımladı

VALİ, ‘YOKLUK İÇİNDE MÜCADELE’
Milli egemenliğimizin sembolü, kurtuluş mücadelemizin ve demokrasi tarihimizin en önemli kurumlarından olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. yılında gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm milletimize ve istikbalimizin yegâne teminatı olan çocuklarımıza kutlu olsun. 23 Nisan 1920 tarihinde açılan Gazi Meclis, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yokluklar ve güçlükler içinde Milli Mücadeleyi yönetmiş ve zaferlere taşımıştır.
‘DİNAMİZMİN KAYNAĞI’
Sizler, milletimizin umut çiçekleri, aydınlık yarınlarımızın güçlü kollarısınız. Bu bakımdan sizlerin sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeniz en büyük arzumuzdur. Hedefimiz, sizleri özgürce düşünen, inisiyatif alabilen, sorgulayan, kendi toplumunun ve evrensel anlayışın doğrularından haberdar olan, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirebilmektir. Bunu başarabildiğimiz takdirde bugünün çocukları, yarının gençleri olarak sizler ülkemizin sadece zenginliği değil, dinamizminin ve değişen potansiyelinin kaynağı olacaksınız.
‘İLK VE TEK ÇOCUK BAYRAMI’
Bizlerde, ülkemizi geleceğe taşımaya yönelik sorumlu ve duyarlı çabalarınızda sizlere destek verecek ve her zaman yanınızda olacağız. Sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilime, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisan sayesinde dünyanın ilk ve tek çocuk bayramını tüm dünya çocukları ile paylaşmanın gururunu yaşıyorsunuz.
‘KUTLU OLSUN’
Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Meclis Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizlere bağımsızlığımızı armağan eden Milli Mücadeleye emeği geçmiş tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, sevgilerimi sunuyorum.”
Vali Hüseyin Aksoy


BAŞKAN, ‘NE KADAR GURURLANSAK AZ’
"23 Nisan 1920'de açılan Gazi Meclisimiz, kurulduğu andan bugüne kadar geçen süre içerisinde Devletimizin, Cumhuriyetimizin ve Demokrasimizin en büyük teminatı olmuştur. Bununla ne kadar gurur duysak azdır. Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bugün geleceğimiz olan çocuklarımız ile yurdumuza ve kentimize davet ettiğimiz dünya çocukları tarafından coşkuyla kutlanmaktadır.
‘HUZURLU BİR DÜNYA DİLEĞİ’
Bu bayram Türk Devleti’nin gelecek nesillere verdiği değerin, inancın ve güvenin bir göstergesidir. Dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çocukların çocukluğunu doya doya yaşayabileceği huzurlu bir dünya dileğini ülkemizden dünyaya ilan etmektedir.
‘BARIŞ KÖPRÜLERİ KURUYORLAR’
Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle dünyanın dört bir yanından 47 ülkeden tam 1100 çocuğu misafir ediyoruz. Güzel Kocaeli’mize konuk olan bu çocuklar bizim çocuklarımızla tanışıp kaynaşıyorlar, geleceğe barış köprüleri kuruyorlar. Barışı, sevgiyi, güzelliği paylaşıyorlar. Burada yeni dostlar edinip, geleceğin dünyasını inşa ediyorlar…
‘TÜM KALBİMLE KUTLUYORUM’
Bu duygu ve düşüncelerle siz çocuklarımıza armağan edilen ve mili iradenin her şeyin önünde olduğunun ifade edildiği 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı tüm kalbimle kutluyor, mutluluğunuzun, coşkunuzun ve umutlarınızın daim olması temennilerimle, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyorum.”
Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın


HÜRRİYET, ‘KIVANÇ İÇİNDEYİZ’
“Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 99. kuruluş yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın kıvancı içerisindeyiz. Varlığını hürriyetine adamış bir milletin temsil edildiği; milli iradenin kalbi meclisimizin açıldığı gün geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza hatta bütün dünya çocuklarına bayram olarak armağan edilmiştir. Çocuklarımız ve milletimizin bayramını kutluyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Milli Mücadelede canlarını milletimizin geleceği için feda eden şehitlerimize Allah'tan rahmet, Gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı sunuyorum.”
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet


AYGÜN, ‘MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ’
Dünyada ilk ve tek çocuk bayramı olması dolayısıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, aynı zamanda barış ve kardeşliğimizin simgesi olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza ve geleceğimize emaneti olan 23 Nisan ile birlikte bu yıl bağımsızlığımızın sembolü olan TBMM'nin açılışının 99. yıldönümüne ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.
Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün


SEZER, ‘İLK VE TEK BAYRAM’
“23 Nisan 1920 tarihi, milletimiz için önemli bir dönüm noktasıdır. Aziz milletimizin İstiklâl mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, Dünya uluslarına örnek olmuştur. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızdan beklentimiz; kendilerini geleceğe daha iyi hazırlamaları, ülkemizin aydınlık yarınları için yılmadan çalışmalarıdır. Çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olması bakımından da ayrı bir öneme sahiptir. Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, Dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyorum.”
Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer


SÖĞÜT, ‘ÇOCUKLARIMIZIN BAYRAMINI KUTLUYORUM’
“İstiyoruz ki; çocuklarımız milli ve manevi değerlerimize saygıyla, tarih bilinci ve şuuruyla yetişsinler. Kendilerine güvensinler, teknolojiye hükmetsinler. Geniş bir ufuk ve vizyona sahip bireyler haline gelsinler. Tam 99 yıl önce bu aziz vatanı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve bu topraklar üzerinde milli mücadelede canlarını seve seve milletimizin geleceği için feda eden yüce Şehitlerimize Allah'tan rahmet, Gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı sunuyor, bütün hemşehrilerimin ve özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.
Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt


BÜYÜKGÖZ, ‘GELECEĞİMİZİN GÜVENCESİ’
“Ulusal egemenliğimizin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir kez daha gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü bayram olarak armağan ettiği çocuklarımız, umudumuz ve geleceğimizin güvencesidir. Çocuklarımıza ve gençlerimize vatandaşı olmaktan gurur duyacakları bir Türkiye bırakmak en büyük hedefimizdir. Bu vesileyle, halkımızın ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, tüm hemşerilerime sağlık ve mutluluklar diliyorum.”
Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz


ÖZ, ‘İNANAN NESİLLERİN SİMGESİ’
“Mustafa Kemal Atatürk’ün bu armağanı, halkın iradesinin temsil edildiği TBMM’ninüzerinde daha büyük bir güç kabul edilmemesi gerekliliğine inanan nesiller yetiştirmenin simgesidir. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bağımsızlığımızın ve halkın iradesinin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kuran tüm kahramanlarımızı, bu topraklar için can veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, 15 Temmuz gecesi meclisimize bombalar yağarken saklanmak yerine korkusuzca kendini siper ederek savunan başta CHP milletvekillerimiz olmak üzere tüm kahramanlarımıza şükranlarımı sunuyorum”
CHP İl Başkanvekili Korkut Öz

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑