Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

‘Sadece kontrol edeceğiz’

İl başkanları toplantısı sonrası açıklamada bulunan Sarıbay, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun daha evvelden açıkladığı 7 maddelik manifestoya belediye başkanlarının uyup uymadıklarına dair kontrol yetkisinin il başkanlarına verildiğini belirtti

19 Ağustos 2019 Saat: 17:31
‘Sadece kontrol edeceğiz’
‘Sadece kontrol edeceğiz’

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından ilk kez 81 il başkanlarıyla Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde bir araya geldi. Parti örgütüne yönelik değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda, anayasa değişikliği teklifi de ele alındı. Kapadokya Kartal Otel’de düzenlenen CHP İl Başkanları Toplantısı'na CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay da katıldı. Toplantı sonrası bilgi aktaran Sarıbay, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun daha evvelden açıkladığı 7 maddelik manifestoya belediye başkanlarının uyup uymadıklarına dair kontrol yetkisinin il başkanlarına verildiğini belirtti.
7’ŞER MADDELİK MANİFESTOLAR
Toplantı sonrası gazetemize açıklamada bulunan İl Başkanı Sarıbay, daha önceden Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun partili belediye başkanlarına ve il başkanlarına ayrı ayrı 7’şer maddeden oluşan ayrı manifesto verdiğini, il başkanları olarak belediye başkanlarının kendilerine tebliğ edilen manifestoya uyup uymadıklarına bakmalarının istendiğini kaydetti. Sarıbay, “Biz il başkanları olarak belediye başkanlarımızın bu maddelere uyup uymadıklarını kontrol edeceğiz” dedi.
'BAŞARI GRAFİĞİMİZİ ARTTIRDIK'
Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Kocaeli’de 13 belediye bulunduğunu kaydeden Sarıbay, sçimlerde İYİ Parti ile ittifak yaptıklarını, 3 ilçe ve Büyükşehir’i İYİ Parti’ye verdiklerini belirtti. Sarıbay, “Bu belediyelerden 4’ü İYİ Parti’ye verildi. Dilovası’nda biz aday çıkartmadık. Kaldı 8 ilçe. Çayırova ve Karamürsel’de meclis üyeliğinde anlaşamadık, kaldı 6 ilçe. Derince ve Karamürsel’i bin civarında oyla kaybettik. Gölcük ve Darıca’yı 8 bin ila 10 bin civarında oy ile kaybettik. Bir tek merkez ilçe olan İzmit’i aldık. Seçime girdiğimiz her ilçede yüzde 50 ve yüzde 80 arasında oy artışı oldu. Başarı grafiğimizi arttırdık.
'KONGRE TAKVİMİ EKİMDE GELECEK'
Önümüzde ilk yapılacak yerel seçimde tüm ilçeleri almak için çalışmalarımıza devam edeceğimizi toplantıda da aktardım. Önümüzdeki kongre sürecinde il başkanlığına aday değilim ama ben bu partinin odacısı da olsam, kapıcısı da olsam çalışmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı. Sarıbay ayrıca Parti Örgütü ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın kurultay süreciyle ilgili bilgi verdiğini ve eylül sonu ya da ekim başı gibi kongre takvimini yollayacaklarını açıkladı. Kerim ÇELİK


Kılıçdaroğlu, 81 il başkanlarıyla Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde bir araya gelerek toplantı yaptı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑