Cezaevi firarisi otobüste yakalandı!
Ameliyat edilmezse felç kalacak
Banyo yapan kadını gizlice görüntüledi!
'Kent Meydanı çekim merkezi olacak'

Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

SADUN ÇETİN
SADUN ÇETİN

23 Nisan Bayramı kutlu olsun...

22 Nisan 2019 Saat: 15:47

Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmiş  olan23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bugün 99’ncu kez gururla kutlayacağız. 23 Nisan 1920’de Türk Milletinin iradesini temsil eden birinci Büyük Millet Meclisi Atatürk’ün önderliğinde açılmış ve Türk Halkının egemenliği ilan edilmişti. Daha sonra Atatürk 23 Nisan 1924’te bugünün bayram olarak kutlanmasına karar verdi. 1929’da ise Atatürk buMilli Bayramımızı çocuklara armağan etti. 1979 yılında altı ülkenin çocuklarını misafir ederek bu Milli Bayramımızı kutlamıştık. Böylece Atamızın çocuklara armağan ettiği bu bayram, o tarihten itibaren de uluslararası boyuta ulaştı.

Gelecek yıl 100’ncü yılını kutlayacağız. Hala dünyada Milli Egemenliğini çocuklara armağan etmiş olarak kutlayan başka bir ülke bulunmuyor. Bu da Atatürk’ün nasıl son yüzyılın en büyük dünya lideri olduğunu bir kez daha herkese gösteriyor. Demokrasiye, milli iradeye ve onun temsil edildiği TBMM’ye inanmış, inanmakla kalmamış çocuklara armağan ederek onların sahiplenmesini istemiş. Atamıza bir kez daha minnettarız. Bütün çocukların bayramını kutluyor, Atatürk’ün onlara armağan ettiği bu bayramı ilelebet koruyup, kutlamalarını temenni ediyorum.

Kılıçdaroğlu’na

saldırıyı kınıyorum...

Önceki gün televizyonda ilk duyduğumda çok üzüldüm. Ama beni daha fazla üzen ve ürküten, gördüğüm fotoğraflar oldu. Çekilen fotoğrafları görüp, videoları izleyince bu kez içim gerçekten cız etti. Demokrasi adına, insanlık adına utandım. Adeta bir linç girişimiydi. Üzülmem insani bir duyguydu; 71 yaşında bir insan kalkmış bir şehit cenazesine gitmiş ve orada yumrukların hedefi olmuştu. Gözlüğü düşmüş, yumruklardan dudağı yamulmuş ve ayakta durmakta zorlanıyordu. Ürkmem ise farklıydı; 71 yaşındaki insan aynı zamanda Türkiye’deki ana muhalefet partisinin lideriydi. Ve olay Başkentin bir ilçesinde meydana geliyordu. Güvenlik güçleri Kılıçdaroğlu’nubir evde korumaya alıyorlar oradan da ancak zırhlı araç eşliğinde çıkarılabiliyorlar.Yani demokrasi yara aldı.

Hem de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na iki gün kala. Oysaki daha üç hafta önce büyük bir olgunlukla demokrasi sınavı verilerek yerel seçimleri yapmıştık. Ülke olarak hepimiz sağduyu ortak paydasında buluşmalıyız. Bir daha böyle bir olayın meydana gelmemesi için yetkililer önlemleri almalı. Ama önce de olayın failleri yakalanıp, adalete teslim edilmeli.

Ankara’da Çubuk ilçesinde bir şehit cenazesinde meydana gelen bu olayı şiddetle kınıyorum.Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun diliyor ve onun şahsında bütün CHP’lilere de ayrıca geçmiş olsun temennilerimi iletmek istiyorum.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Yukarı ↑