Cezaevi firarisi otobüste yakalandı!
Ameliyat edilmezse felç kalacak
Banyo yapan kadını gizlice görüntüledi!
'Kent Meydanı çekim merkezi olacak'

Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

SADUN ÇETİN
SADUN ÇETİN

AK Parti il başkanı Eryarsoy’un ziyareti...

19 Nisan 2019 Saat: 15:37

Geçen gün AK Parti il başkanı Abdullah Eryarsoy 31 Mart’tan sonra gazeteye ilk kez geldi. Yanında il başkan yardımcısı Sedat Köse vardı. Pek çok konuya girdik, sağ olsun her soruyu yanıtladı. Hiç birini geçiştirmedi, topu taca da atmadı. Çok samimi, içten bir sohbet oldu. Ersoy’u kendine çok büyük bir güvenin içinde buldum. Bütün ilçelerdeki sonuçları değerlendirdi. Bir tek Ali Haydar Bulut hariç tutup“o konuyu değerlendirmeye bile almıyorum” diyerek yok saydı. Aslında bu da nazikçe bir değerlendirmeydi. (Bilindiği gibi Bulut seçim sürecinde çalışmalara katılmamışve sonrasında da Aygün’e devir teslim yapmamıştı)

Ziyaretin bütün ayrıntılarını ertesi günü(Perşembe) yayınlamıştık, o nedenle ben sadece izlenimlerimi aktarıp, biraz özet yapacağım.

Eryarsoy: (İzmit)

“İzmit’te oyları CHP değil, Hürriyet aldı. AK Parti olarak bundan hepimiz sorumluyuz. Kaybetmiş olmamızın bir değil pek çok nedeni var. İzmit seçimleri geçmişten bu yana hep zor olmuştur. Biz zaten hiç bir zaman kolay bir seçim olarak görmemiştik”

Eryarsoy: (Derince)

“Derince’de Zeki Aygün ile kazanacağımızdan emindim. Çünkü bu ilçemizde önde olduğumuzu görmüştük. Anketlerde hiç geri duruma düşmedik. Ancak burada seçimin zor geçeceğini biliyorduk. Derince bizim için çok önemliydi. Alnımızın akıyla çıktık. Derince’de rakibimizin aldığı oy, İzmit’te olduğu gibi Sertif Gökçe’ye birey olarak verilmiştir”

Eryarsoy: (Karamürsel)

“Karamürsel’de adayımız İsmail Yıldırım’dan hiç şüphe etmedim. Ona çok güveniyordum. Aradaki oy farkının azlığı ise bu ilçemizde çok eski yıllardan beri var olan muhalif duruştan kaynaklanıyor”

Eryarsoy: (Kandıra)

“Kandıra’dakiadayımızdan (Adnan Turan) hiç tereddüttüm olmadı. Çıkan sonucu bekliyordum, o nedenle şaşırmadım”

Eryarsoy: (Kartepe)

“Kartepe’de her zaman bir potansiyelimiz vardı. Bu potansiyelin üzerine bir de adayımızın(Mustafa Kocaman) çok iyi olması burada oy oranımızı yükseltti. Bir de rakibimizin çok iyi olmaması ayrıca bize kazanç sağladı”

Eryarsoy: (Başiskele)

“Kartepe’den farklı olarak Başiskele’deki rakiplerimiz çok yoğun çalıştı. Ayrıcabu ilçede yeni kurulan yerleşim siteleri var. Bundan dolayı seçmen profili de sürekli değişiyor. Bütün bunlara rağmen Başiskele’de adayımız (Yasin Özlü) büyük bir başarı ortaya koydu”

Eryarsoy: (Gölcük)

“Gölcükadayımız Ali Yıldırım Sezer, yaptığı fark ile çok önemli bir başarı elde etti. Rakibimiz çok erken yola çıkmıştı ama Sezer kısa zamanda ortalığı toparlayıp, hemen öne geçti. Buradaki sonucu bekliyordum”

Eryarsoy: (Körfez, Darıca)

“Derince ve Dilovası’nda az oy aldık diyemem ama Körfez ile Darıca’da daha fazla oy bekliyorduk. Bu iki ilçemizdeki oy oranları beklentilerimizin altında kaldı”

Eryarsoy: (Dilovası)

“İlk anketlere göre Dilovası’nda 10 puan gerideydik. Dilovası’nda çok çalıştık. Son bir haftada o farkı kapattık ve Dilovası’nı aldık”

Eryarsoy: (Gebze)

“Gebze’de beklediğimiz bir sonuç çıktı. Çünkü burada bağımsız yarışan bir aday vardı ve 15 bine yakın oy aldı. O yüzden beklediğimiz sonuç çıktı”

Eryarsoy: (Çayırova)

“Çayırova beklediğimiz gibi sonuçlandı. Seçim süreci boyunca Çayırova’dan hep emin olduk. O nedenle sonuç tam tahmin ettiğimiz gibi gerçekleşti”

Eryarsoy; (Büyükşehir)

“En rahat olduğumuz yer Büyükşehir’di. Ama en çok çalışan da Tahir başkanımdı. Hem süre olarak en uzun kendisi çalıştı, hem de performans olarak en çok çalışan Tahir Başkanımızdı. Tüm ilçelerimizi en az 3 kez turladık. Yoğun bir tempoda çalıştık. Hem İbrahim Başkanımızın(Karaosmanoğlu) geriye bıraktığı güzel etki, hem de Tahir Başkanımızın çalışmaları neticesinde Büyükşehir’i aldık. Karşımızda önemli bir rakip olmadığı için de Büyükşehir’de güzel bir sonuç aldık”

Eryarsoy’un seçim sonucuna ilişkin özet yorumu şöyle oldu;

“Seçimden 3 ay önce 7 ilçe başkanı ve yönetimi değişti.  Bu olay seçim öncesi bir il başkanının en son isteyeceği şeydir. 13 Belediye başkanından 12’si değişti. Bu daha önceki belediye başkanlarımızın iyi olmadığı anlamına gelmiyor. Hepsi çok iyiydi ama ülke genelinde büyük değişim rüzgarı esiyordu. Genel Merkezimizin sahada yaptığı araştırmalarda vatandaşın bu değişiklik isteğini gördü ve gerekli değişimi yaptı. İzmit’i kaybettik ama buna rağmen başarılıyız. Türkiye ortalamasının üzerinde oy aldık”

26-27-28 Nisan tarihlerinde AK Parti genel merkezi tarafından düzenlenen kampa katılacaklar. Katılımcılar, Eryarsoy ile birlikte Büyükşehir Başkanı, 11 ilçe Belediye Başkanı, kadın ve gençlik kolları il başkanından oluşuyor. Eryarsoy’un ifadesine göre, kampta 31 Mart seçim sonuçlarının analizleri yapılıp, bundan sonrası için yol haritası belirlenecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Yukarı ↑