Ford Otosan üretime ara veriyor
Meteoroloji'den Kocaeli için uyarı
Meryem'in tedavisi sürüyor
İzmit'e İYİ Partili başkan yardımcısı

Mobesko (Sağ blok)

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

SADUN ÇETİN
SADUN ÇETİN

CHP İl Başkanı Sarıbay’ın ziyaretinden notlar…

15 Mart 2019 Saat: 15:48

Epeydir görüşmemiştik, o nedenle ne var ne yok anlamında aradığımda evden çıkmış İzmit’e doğru geliyormuş. (Fatma Kaplan Hürriyet’in seçim beyannamesini açıklayacağından bir gün önce) “Gazetedeysen kahve içmeye gelmek istiyorum” deyince, “Buyurun sayın Başkan” dedim. 15 dakika kadar sonra kapıdan içeri girdi. Her zamanki centilmenliği ile gazetedeki bütün arkadaşların elini sıkıp, hal hatır sordu. Sonra İzmit deyip ilçelerden başlayarak Büyükşehir’e geldik ben sordum, Cengiz Bey yanıtladı.

Cengiz Sarıbay:

“İzmit’te 3 puan öndeyiz”…

“İzmit’te şuan itibarıyla adayımız Fatma Hanım(Kaplan Hürriyet) üç puan önde. Çok sistemli ve çok yoğun tempoda çalışıyor. Eskiden bir mahalleye, bir kahveye oradakilerden daha çok partili ile gidip propaganda yapardık. Artık bu çalışma anlayışı terk edildi. Şimdi etkili nokta temaslar ve ev toplantıları yapılıyor. Fatma Hanım daha çok insana dokunmaya çalışılıyor.  Doğru yapıyor ve iyi sonuçlar da alıyor. Son 10 gün hatta bir hafta dikkat etmeliyiz. Bu tempomuzu arttırarak sürdürürsek İzmit’te seçimi rahat alırız.

“Karamürsel’de çok iyiyiz”…

“Önceki gün Karamürsel adayımız Ahmet Çalık’ın beyanname toplantısına katıldığımda müthiş bir hava gördüm. Diğer ilçelerimiz arasında en coşkulu olanıydı. Yıllardır Karamürsel’de böylesi bir hava görmemiştim. Kadın, genç yaşlı herkes koşup gelmiş. Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’dan herkes bıkmış. Ayrıca çok fazla kişiyi küstürmüş. Biz burada seçimi alacağız”

“Gebzeli CHP’ye susamış”…

“Gebze’de uzun yıllardan sonra parti olarak ilk kez büyük bir ilgi ve coşku yakaladık. Gebzeliler adeta CHP belediyeciliğine susamış. Adayımız Recep Dursun mükemmel çalışıyor. Gebze’yi kucaklamış ve her gün biraz daha üstüne koyuyor. Bu dönem Gebze’yi kazanacağız”

“Gölcük bu kez olacak”…

“Gölcük’te adayımız İsmet İşeri’yi çok erkenden aday ilan etmiştik. Bunun semeresini görüyoruz. İşeri zamanı çok iyi kullandı. Araştırmalarımıza göre çok öndeyiz. 2014’te Turan Dumlu ile az bir oy farkı ile kaybetmiştik. Bu kez rahat kazanacağız”

“Derince’de avantajımızı koruyoruz”

“Derince Belediye Başkan adayımız Sertif Gökçe ilk ilan ettiğimiz adaylarımızdan biriydi. Süreyi çok iyi kullanıp iyi mesafe aldı. Avantajı eline geçirdi ve hala koruyor. AKP’nin Zeki Aygün’ü aday yapması bizim için bir avantaj oldu. Ama bunu önemli görmüyorum. Sertif’in bu temposu ile biz Derince’de seçimi alacağız”

“Kartepe’de Cumhur süper çalışıyor”

“Herkes Kartepe seçimini bizim için zor görüyordu. Ama öyle değil. Adayımız Cumhur Karakadılar süper çalışıyor. Çalışması ile herkesi şaşırtmış durumda. Müthiş bir enerji ortaya koydu. Cumhur bu kadar yüksek performans ile seçimi kazanır”

“Yakup Törk çok iyi gidiyor”…

“Darıca adayımız Yakup Törk çok iyi gidiyor. Hem sahada çok iyi çalışıyor hem de tanıtım faaliyetlerini iyi yürütüyor. Darıca’nın dengelerini güzel kurmuş. Yıllar sonra Darıca’da seçimi kazanacağız”

“Çayırova’da seçime ortağız” …

“Adayımız Selahattin Kaya bu güne kadar ortaya mükemmel bir performans koydu. Dışarıdan bakılınca, ittifak olmayınca muhalefet bölündü gibi gözüküyor. Ama durum öyle değil. Çayırova’nın koşulları gereği biz ayrı, ittifak ortağımız İYİ Parti ayrı aday çıkardı. Demokratik yarış oluyor ve seçim şu an itibarıyla ortada ama sonunda kazanan biz olacağız”

“Serdar Kaman’ın temposu çok iyi”...

“Büyükşehir adayımız Serdar Kaman Bey şu anda beklenen tempoyu yakaladı. Adayların belirlenmesi aşamalarında gerek bizde gerekse İYİ Parti’de sorunları aşmada epey bir zaman harcandı. Bu Serdar beyin konsantrasyonunu etkiledi. Ama sorunlar aşıldıktan sonra ortaya sinerji çıkmaya başladı. 31 Mart’a kadar geçecek her gün Millet İttifakı’nın lehine olacaktır. Çarşı, Pazar ve mutfaktaki yangın giderek büyüyor. Bu vatandaşı canından bezdiriyor. O nedenle Millet İttifakı her geçen gün güçleniyor ve Serdar Bey yükseliyor”

Millet İttifakı’nda işler nasıl?

Sarıbay: “İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Bey(Yıldız) ile gerçekten çok zor bir süreç yürüttük. Ama bunu büyük bir özverili yaklaşım ile başarılı biçimde aştık. Sağ olsun Şanbaz Bey hep olumlu yaklaşım içinde oldu. Konuşarak, tartışarak ortak akılda buluşarak, birbirimize inanmayı, güvenmeyi öğrenerek bugünlere geldik. Millet İttifakı’mızın Ülkemize ve kentimize hayırlı olmasını diliyorum”

Körfez, Kandıra, Başiskele’de nasıl?

Millet İttifakı’nın aday çıkardığı ve CHP’nin desteklediği üç yer var. Bunlar Körfez, Kandıra ve Başiskele. Çayırova’da ise Millet İttifakı ayrı ayrı aday çıkardı. Sarıbay’a üç ilçeyi sordum.

Sarıbay:

“Kandıra’da Ercüment Şahin çok iyi gidiyor. Seçimi kazanır. Meclis listesi Kandıra’da takdir görüyor. Körfez’de İYİ Parti ile aramızda ufak tefek sorunlar yaşandı. Ama sorunlar aşıldıktan sonra Salih Beyin(Şirin) etrafında hemen bir kenetlenme oldu. Sonra da Salih Bey yükselmeye başladı. Seçime kadar geçecek her gün Salih Beyin lehine çalışır. Başiskele’de yarış çetin geçecek. Millet İttifakı ile her gün bir adım daha iyiye doğru gidiyoruz. Ortaya çıkan sinerji zaman geçtikçe büyüyor. Son haftaya yüksek moral ile gireriz”

Fatma Kaplan Hürriyet’in

toplantısına katılamadım…

CHP İzmit adayı Fatma Kaplan Hürriyet’in önceki gün Başiskele’de Wellborn otelde düzenlediği Beyanname tanıtım toplantısına katılamayacağımı dün yazmıştım. Fatma Hanım telefonla arayarak “Gelip bizzat davet etmek isterdim. Ama kusura bakmayın olmadı. En azından bu davetimi telefonda yapayım istedim” dedi. Ben de “Sayın vekilim nezaketinize teşekkür ederim. Ancak aynı saatlerde TV-41’de iki buçuk aydır İsmet Çiğit ile sürdürdüğümüz bir programımız var, o nedenle programınıza katılamayacağım. Bunun için üzgünüm, kusura bakmayınız. Size başarılar diliyorum” dedim.

Bazı meslektaşlardan, CHP’li arkadaşlardan ve birçok STK temsilcisinden aldığım izlenimlere göre, toplantı çok iyi geçmiş. Fatma Hanım mükemmel bir sunum yapmış. Katılım ve coşku tek kelime ile görkemliymiş. “Çınar Vizyon Projeleri” adını verdiği bildirgeyi bazı eksiklerine karşın genel anlamda olumlu buldum. Sadece İzmit’e aday olan Fatma Hanımın gidip Başiskele’de toplantı yapmasını şık bulmadım. (Salon bulamama mazeret olmamalıydı) Onun dışında dört dörtlük bir toplantı olmuş.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑