64 mg metamfetamin ele geçirildi!
İş yeri sahibini sopalarla dövdüler
Muhteşem 15 Temmuz koreografisi
Nöbete binlerce vatandaş akın etti
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

SADUN ÇETİN
SADUN ÇETİN

CHP İzmit Kongresi ve Küçükkaya…

7 Aralık 2017 Saat: 16:34

CHP İzmit İlçe kongresi yarın yapılacak. İlçe Başkanı ve yeniden bu göreve aday olan Mehmet Ümit Küçükkaya geçen gün davetiye bırakmak üzere çat kapı geldiğinde gazetede yoktum. Oturup sohbet etmek istemiş ama denk gelmeyince telefonda bilgi verme nezaketi gösterdi. Ben öteden beri Küçükkaya’yı sever sayarım. Beyefendi, oturmasını kalkmasını bilen, siyasi derinliği bulunan dolayısıyla da hem yerel hem genel siyaseti okuyabilen biri. Bu nedenlerle de kendisini ana muhalefet partisi CHP’nin gelecek vaat eden genç kuşağın önemli temsilcilerinden biri olarak görmekteyim. Küçükkaya için “Genç Kuşak” tanımını bizim 60’lı yaşları aşmış 78 kuşağına göre kullanıyorum. Elbette Küçükkaya’dan daha genç olanlar da yavaş yavaş siyaset sahnesinde çıkmaya hazırlanıyorlar. Bütün bunları CHP’nin kendini yenileme ve gençleşme politikalarına örnek olarak kabul ediyorum.

Kucaklayıcı…

Küçükkaya’yı elbette tepki gösterenler, sevmeyenler ve eleştirenler de var. Ancak görebildiğim kadarıyla bu oran fazla değil. Tepkiler de öyle çok sert düzeyde değil. Küçükkaya iki yıllık  İzmit İlçe Başkanlığı sırasında  gösterdiği kucaklayıcı anlayış ile parti içinde keskin kutuplaşma oluşumunu engelledi. Bunu bazı rakiplerinden pek çok kez dinledim. Küçükkaya rakiplerini arayıp bazen hal hatır sormuş, bazen fikir alışverişinde bulunmuş, bazen bir etkinliğe davette bulunmuş. Elbette parti içinde birlikte hareket eteği ekip arkadaşları olmuş ama bunun dışındakileri de itmemiş, aksine kapsayıcı davranmış. Kısaca bir ilçe başkanı olarak partililerini bütünüyle kucaklamaya çalışıp,  adaletli bir yönetim anlayışı sergileme gayreti göstermiş. Bütün buna rağmen eleştirenler, kızanlar ve kendisine oy vermeyecek insanlar şüphesiz bulunuyor. Bu realite de CHP’deki parti içi demokrasinin ifadesi.

Tek aday ise…

Hakkında şunu yapsaydı iyi olurdu, keşke bunu yapmasaydı şeklinde eleştirildiğini bu güne kadar pek duymadım. Muhalefet tarzı bazen sorgulandı o kadar. Ama yarınki kongreye Küçükkaya İzmit İlçe Başkanlığı’na tek aday olarak giriyor ise, bu onun iki yıllık başarısının ürünüdür. Eleştirecek olanlar, suçlayacak olanlar kongrede çıkıp konuşsunlar. Partiye ufuk açmayı düşünenler de elbette konuşmalı ve önerilerini sunmalı.

İddialı kongre…

Küçükkaya’nın “Yerelde ve genelde iktidar kongresi” adını verdiği İzmit İlçe’nin 4. Olağan kongresi yarın saat: 10.00’da 42 Evler’de bulunan Hasan Gemici Spor Salonu’nda başlayacak. CHP’nin hedefi, 2 bin 500 kişi ile salonu doldurmak. 30 Eylül’deki AK Parti İzmit İlçe Kongresi’ni izlemiş biri olarak kısmetse bu kongreye de gidip, daha sonra ikisini mukayese edebilmek istiyorum. Kuşkusuz yarın en fazla konuşulacak olan yönetim ile il delegelerinin İzmit şehrini ne kadar temsil edip, etmediği olacaktır. Tek adaylı kongre olmasına rağmen ilçe yönetimi ile il delegeleri listesini Küçükkaya tek başına yapmayacaktır. Bunu ekip arkadaşları ve kendisini destekleyenlerle birlikte yapmak durumunda olacaktır. Dolayısıyla ortaya çıkacak fotoğrafın sorumlusu kolektif olacaktır.

Gölcük Kaymakamı

Mustafa Altıntaş…

Çağdaş Medya Grubumuza dahil Çağdaş Kocaeli Gazetesi, Çağdaş Radyo ve Gölcük Postası adına geçen gün, bir yıldır Gölcük Kaymakamı olarak başarılı hizmetlere imza atan Mustafa Altıntaş’a bir ziyarette bulunduk. Bu iadeyi ziyaret sırasında Yazı İşleri Müdürümüz Orhan Balcı, köşe yazarımız Nurettin Kolaylı, Gölcük Postası gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Armağan Teke ile birlikte Altıntaş ile keyifli bir sohbet yaptık. Çok deneyimli bir devlet yöneticisi olan Altıntaş’tan Gölcük’ü dinledik. Balcı sohbet ile ilgili genişçe bir değerlendirmede bulundu. Kısa bir özet yapmak bana da bugün için kısmet oldu.

1988’den bu yana pek çok ilçede Kaymakamlık ve Bursa ile İstanbul gibi çok önemli iki büyük ilimizde de Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunmak şüphesiz olağanüstü bir tecrübeyi ifade ediyor. Bu nedenle Gölcük ile ilgili anlattığı her şey benim için çok önemliydi. Önceki görev yerleri ile mukayese ederek Gölcük’e nasıl baktığını öğrenmek istedim. Gölcük’te bir yıl içinde Polis bölgesinde 6 bin, Jandarma bölgesinde 100 asayiş olayı(küçük büyük hepsi) olayı meydana gelmiş. Bu rakamı çok düşük buluyor. Yani Gölcük bir nevi asayişin berkemal olduğu bir ilçe. Altıntaş bu arada enteresan şöyle bir tahlil yapıyor; Hiç asayiş olayının meydana gelmemesi de düşünülemez ve doğru da değil. Bu toplumun baskı altında bulunduğuna da işaret olabilir. Bir gün patlayabilir o nedenle bu da tehlikelidir. O nedenle Gölcük’teki asayiş olayı sayısı ilçedeki huzurun güzel bir örneğini oluşturuyor.

Altıntaş, Gölcük’te eğitim, sağlık, güvenlik ve sosyal alanlarda alınan mesafeleri özetledi. Biz sorup, Altıntaş yanıtlarken bir anlamda da Gölcük’ün altını üstüne getirdik. Böyle bir devlet yöneticisiyle tanışmış olmaktan büyük mutluluk duydum. Altıntaş’ı Gölcük ilçemiz için güzel bir şans olarak gördüm.

Şantajcı Kalem Eşkıyası

yine dayak yemiş…

“Su testisi su yolunda kırılır” sözü sanki kentimizin yüzkarası bu Kalem Eşkıyası için söylenmiş. Hepsi şantajcılık, kişisel haklara saldırı, yasal cevap haklarını hiç sayma, basın ahlak kurallarını tanımama gibi suçlarından 300-500 davası olan(bu rakamlar kendi ifadesi) bir Kalem Eşkıyası’nın varacağı yer kodesten başka bir yer değil. Fakat Kalem Eşkıyası yalnız yazarak çizerek eşkıyalık yapmıyor ayrıca fiziki saldırılarda da bulunuyor. İşte bu nedenle canını acıttığı kişiler tarafından sıkça da dövülüyor. Görünen o ki, kodese girince kurtulacak, bu dayaklardan.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Yukarı ↑